Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tipy pro WhatsApp: jak šifrovat zálohy na Disku Google a jak zkontrolovat nastavení soukromí

redakce 30.09.2023
Zdroj: Simon/Pixabay

I přes šifrování mezi koncovými body, které WhatsApp používá, je to dobré v některých případech zkontrolovat. S funkcí Kontrola soukromí přišel WhatsApp teprve nedávno. Proč je pro nás užitečná?

Kapitoly článku

Komunikátor WhatsApp poskytuje už dlouho end-to-end šifrování všech zpráv, které zaručuje, že se k vašim chatům nedostane nikdo nepovolaný. Nicméně pokud využíváte i funkci zálohování chatů na Disk Google, což je určitě užitečné, jsou tato záložní data ve výchozím nastavení odesílána na váš Disk Google bez šifrování. WhatsApp ale nabízí funkci, se kterou můžete spolehlivě chránit i tato záložní data.

Šifrování záloh WhatApp na Disk Google
Šifrování záloh: šifrovat můžete nejen samotnou komunikaci přes WhatsApp, ale také zálohy chatů. Šifrování musíte aktivovat ručně.
Zdroj: WhatsApp

  • 1

    Otevřete si WhatsApp, klepněte na tlačítko hlavní nabídky vpravo nahoře a pokračujte na „Nastavení“.

  • 2

    Přejděte do nabídky „Chaty | Zálohování chatů“ a klepněte na volbu „Koncové šifrování záloh“.

  • 3

    V informačním okně klepněte na „Zapnout“ a následně vytvořte buď heslo, které musí mít nejméně osm znaků včetně alespoň jedné číslice, nebo 64bitový šifrovací klíč.

Heslo nebo šifrovací klíč si dobře uložte, protože bez něj nebude možné zálohu otevřít a v případě, že třeba ztratíte telefon, byste o všechny zazálohované komunikace přišli.  

Kontrola soukromí ve WhatsApp

Nastavení soukromí ve WhatsApp
Vše na jednom místě: nová funkce „Kontrola nastavení soukromí“ vás provede předvolbami, spojenými s ochranou soukromí na WhatsAppu.
Zdroj: WhatsApp

WhatsApp nedávno přišel s novou funkcí, nazvanou „Kontrola nastavení soukromí“. Najdete ji v hlavní nabídce aplikace, když zvolíte „Nastavení | Soukromí“ a pak použijete volbu „Spustit kontrolu“. Pak si můžete projít několik vrstev nastavení ochrany vašeho soukromí, které posilují zabezpečení vašich zpráv, hovorů i osobních údajů.

Nejprve můžete určit, kdo vás může přes WhatsApp kontaktovat. To znamená, zda vás mohou do skupin přidávat jen lidé, které máte v kontaktech, nebo i všichni ostatní. Na stejném místě můžete také spravovat zablokované kontakty.

Mohlo by vás zajímat

Následuje správa osobních údajů, jako je fotka, informace, zdali jste online, a také zobrazování oznámení o přečtení zpráv. Další volba vede k nastavení soukromí, kdy můžete například aktivovat automatické odstraňování práv po uplynutí zvolené doby, nastavit si styl zobrazování náhledů zpráv nebo aktivovat šifrování záloh.

A nakonec ještě můžete zvýšit zabezpečení svého účtu aktivováním zámku obrazovky nebo dvoufázového ověřování.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud