Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tipy pro Windows 11: jak zakázat blikání tlačítek na Hlavním panelu a jak nastavit okamžik zapnutí úsporného režimu

redakce 08.09.2023
Zdroj: wirestock/Freepik

Připomínající se aplikace na Hlavním panelu Windows 11 mohou být pro spoustu uživatelů rušivé. Tato vlastnost se ale dá snadno vypnout. I nastavení prahu pro přechod zařízení do úsporného režimu jde změnit. Pokud vám výchozí hodnota nevyhovuje, ukážeme, jak na to.

Kapitoly článku

V systému Windows 11 22H2 představil Microsoft novinku, kterou ne všichni uživatelé přijali s nadšením. Pokud aplikace čeká na reakci uživatele, začne tlačítko této aplikace na hlavním panelu blikat, aby upoutalo vaši pozornost. Naštěstí lze toto pro někoho spíše obtěžující chování velmi snadno zakázat. Systém Windows 11 k tomu nabízí odpovídající možnost nastavení.

Nastavení systému Windows 11
Nastavení systému, kde lze provést změnu pro blikání aplikací na Hlavním panelu, které se dožadují vaší pozornosti.
Zdroj: Windows 11/Nastavení systému

Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“ a z nabídky vyberte „Nastavení“. Pak přejděte na „Přizpůsobení | Hlavní panel | Chování hlavního panelu“ a zrušte označení předvolby „Zobrazovat blikání na aplikacích na hlavním panelu“.

Mohlo by vás zajímat

Pokud chcete také zabránit zobrazování ikonek upozornění na tlačítkách aplikací na hlavním panelu, deaktivujte také předvolbu „Zobrazovat odznáčky v aplikacích hlavního panelu“.

Určení okamžiku zapnutí úsporného režimu

Nastavení úrovně vybití baterie, při které zařízení přejde do úsporného režimu.
Nastavení spořiče baterie: v „Nastavení“ systému Windows 11 můžete určit, při jaké zbývající úrovni nabití akumulátoru se automaticky aktivuje spořič.
Zdroj: Windows 11/Nastavení systému

Jakmile stav kapacity baterie notebooku klesne pod 20 %, systém Windows 11 se automaticky přepne do úsporného režimu. Ten omezí činnosti na pozadí a potlačí oznámení, aby se prodloužila zbývající výdrž baterie. Pokud vám toto výchozí nastavení nevyhovuje, můžete zvolit jinou mezní hodnotu.

Stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [I] a v nově otevřeném okně „Nastavení“ přejděte na položku „Systém“ a v pravé polovině okna klikněte na „Napájení a baterie“. Přejděte dolů a v části „Baterie“ klikněte na „Spořič baterie“. Otevřete nabídku vedle položky „Zapínat spořič baterie automaticky při“ a nastavte požadovanou hodnotu, například „30 %“ nebo „10 %“.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme