Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

TIPY: Uložení fotografií z pozadí přihlašovací obrazovky a smazání prázdných složek

redakce 30.04.2020

Na zamykací obrazovce Windows 10 se zobrazují hezké fotografie z různých koutů světa. Tyto obrázky si ale nelze jednoduše uložit. Ani vyčištění disku od prázdných složek není tak triviální, jak by se na první pohled zdálo.

Operační systém Windows 10 si fotografie zobrazované na zamykací obrazovce automaticky ukládá do složky s dočasnými soubory, kde je můžete najít.

Otevřete si Průzkumník souborů, například klávesovou zkratkou [Windows] + [E], a do adresního řádku zadejte adresu »%userprofile%AppDataLocalPackagesMicrosoft.Windows.ContentDelivery Manager_cw5n1h2txyewyLocalStateAssets«. Otevře se vám složka s velkým množstvím dočasných souborů, reprezentovaných názvy v podobě dlouhých řetězců znaků, aniž by byl specifikován jejich typ. Přejděte v Průzkumníku na kartu »Zobrazení« a v části »Rozložení« zvolte možnost »Podrobnosti«, aby se vám u jednotlivých souborů zobrazila i jejich velikost. Můžete přitom předpokládat, že snímky z pozadí zamykací obrazovky budou mít velikost přes 500 KB.

Dále do adresního řádku Průzkumníku souborů zadejte příkaz »cmd«, kterým v aktuální složce spustíte příkazový řádek. Pak je nutné použít příkaz na doplnění koncovky »JPG« ke všem souborům ve složce, který vypadá takto: »ren *.* *.jpg«. Vraťte se do Průzkumníku souborů a na kartě »Zobrazení« přepněte »Rozložení« na »Největší ikony« a v nabídce »Řadit podle« zvolte »Velikost« a »Sestupně«. Nyní ve složce uvidíte náhledy fotografií z pozadí zamykací obrazovky, které si můžete zkopírovat do jiné složky a použít třeba na pozadí pracovní plochy.

tapety

Fotografie z pozadí: snímky ze zamykací obrazovky Windows 10 najdete ve složce s dočasnými soubory.

Vyhledání a smazání prázdných složek

Prázdné složky na pevném disku jsou zpravidla úplně zbytečné a lze je bezpečně smazat, aby zbytečně nekomplikovaly adresářovou strukturu a nezabíraly místo. Není ale vůbec snadné takové složky vyhledat.

S tímto úkolem vám pomůže open-source aplikace Remove Empty Directories, kterou si jednoduše stáhnete a instalujete.

Stáhněte si: Remove Empty Directories (RED)

red-logo

Remove Empty Directories 2.2

CHIP hodnotí Dobrý

Tenká aplikace pro vyhledání a smazání prázdných souborových složek ve Windows. K dispozici je i přenosná verze.

Stáhněte si

 

Pozitiva
rychlost a efektivita
integrace do Průzkumníka Windows
obsahuje filtry pro přeskočení konkrétních složek
Negativa
bez možnosti zálohování a obnovy

Po jejím spuštění klikněte na tlačítko »Scan folders« v levém dolním rohu okna aplikace a počkejte několik okamžiků, než program prohledá pevný disk vašeho počítače. Aplikace Remove Empty Directories za několik okamžiků vypíše seznam prázdných složek. Aplikace přitom odliší prázdné adresáře, které je možné smazat, a označí je červeně, šedou barvou označí složky, které změněny nebudou a modře zvýrazní adresáře blokované operačním systémem nebo některou z aplikací. Tlačítkem »Delete folders« je možné skutečně nepotřebné, prázdné složky rovnou smazat.

10

Smazání prázdných složek: S vyčištěním disku od prázdných adresářů vám pomůže jednoduše použitelná aplikace.

mohlo by vás také zajímat: mnoho dalších zajímavých tipů z praxe najdete v naší rubrice Tipy & Triky


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud