Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uncharted: The Lost Legacy – skvělý příběh i grafika

Pavel Trousil 15.09.2017

Poslední hra ze série Uncharted pro PlayStation přináší skvělý vizuální zážitek, hezký příběh a větší volnost. A to i bez Nathana Drakea. 

Ve studiu Naughty Dog vzniklo několik legendárních her pro herní konzole Sony PlayStation. Mezi nejznámější a také nejlepší patří Last of Us a herní série Uncharted. Ta byla vždycky spojována především s osobou Nathana Drakea. Bez něj se sice musel poslední díl série Uncharted: The Lost Legacy obejít, ale na hratelnosti, nebo zábavě se to rozhodně neprojevilo.

Novou hlavní hrdinkou se stala Chloe, která už se objevila v předchozích verzích této série a na pomoc si přizvala ještě další ženskou hrdinku - žoldnéřku Nadine Ross, kterou známe až z předchozí verze "A Thief's End". Děj byl tentokrát zasazen do válkou zmítané Indie, ale hlavně se dostanete mezi starověké paláce, ruiny, skály a hlavně vodopády a nádherné přírodní scenérie. Nejdříve si ale projdete válkou zasaženým městem.

un3-nahled

Grafika je opravdu úchvatná a dalším plusem je to, že část hry není tak lineární, jako v předchozích dílech série. Pohybovat se totiž můžete v mnohem větším prostoru a to nejlépe džípem a některé zadané úkoly tak můžete řešit v libovolném pořadí. A nejde samozřejmě jen o to, řešit kvízy, ale i když jde tentokrát o hrdinky něžného pohlaví, o pořádnou akci není rozhodně nouze. Kromě důvtipu při řešení logických hádanek se totiž neobejdete ani bez pořádných zbraní, abyste se vypořádali s konkurenční partou hledající poklad ve stejných lokalitách. Jejím bossem je válečný zločinec a nacionalista Asav, kterému jsou historické památky i Indie ukradené a jde mu jedině o to, ukrást bájný obřadní kel indického boha Ganéše. O indických bozích se toho během hraní hry dozvíte poměrně dost.

un1-nahled

Přestřelkou budete muset často projít několikrát a změnit strategii, a to i když vám Nadine vydatně pomáhá, protože nepřátel je dost a nejsou to úplní blbci. Snaží se vás obklíčit, musíte uskakovat před odstřelovačkou a zmizet před letící raketou. S bezhlavým střílením si rozhodně nevystačíte a šetřit musíte i náboje do několika typů zbraní, které máte k dispozici.

un2-nahled

Postavy jsou nádherně vykreslené a to jak graficky, tak scénáristky. Ani ve volných chvílích se hrdinky nepřestanou hýbat, poposedávat ani rozmlouvat, takže dojde i na dívčí témata – kdo, s kým co a proč. K dispozici jsou české titulky, takže o dialogy a příběh nepřijdou ani méně jazykově vybavení hráči. Tráva se vlní, džíp na bahně prokluzuje a padající i stojící téměř všudypřítomná voda vypadá opravdu parádně, zvláště když si grafiku můžete vychutnat na HDR televizoru. Grafika se skvělými texturami se neseká a ovládání a práce kamery je až na detaily bez problémů.

un8-nahled

Nudit se nebudete ani chvíli, ale bohužel za nějakých cca devět hodin máte dohráno (můžete si ale samozřejmě hru ještě zopakovat s vyšší obtížností). Ale když se naučíte hlavní postavy i zbraně ovládat, můžete pak pokračovat v hraní v on-line režimu a dopřát si klasické i méně klasické multiplayerové hry – s počítačem, nebo spoluhráči. K dispozici je 14 map a šest herních typů. Musíte přežít nájezd nepřátel, sbírat v přestřelce poklady, bránit vytyčené místo, nebo odrovnat speciálního hrdinu.

un5-nahled

Studio Naughty Dog tedy opět ukázalo, že umí. Zábava je to parádní, i když ta tu cenu rychle prožitá. Příznivcům tohoto typu filmoher ale rozhodně zkrátila čekání na připravované pokračování Last of Us. Nejde tak, jako v případě mnohých zbytečně protahovaných filmových sérií filmů, jen o pokračování, které těží z dobrého jména, ale o v podstatě skvělý film s příběhem (který mnohým filmům chybí), kterého se můžete sami účastnit.

 

Uncharted: The Lost Legacy

  • Konzole: PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro
  • Výrobce: Naughty Dog
  • Hodnocení Chipu: velmi dobrý (1,1)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud