Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Úžasně lehký a tenký netbook s Androidem

redakce 14.09.2010

Toshiba představila další mimořádně zajímavou novinku s Androidem. Jedná se o netbook, či spíše lépe řečeno „Smartbook“, který za udržení miniaturní tloušťky a hmotnosti hluboce pod 1 kg dokáže pracovat dlouhé hodiny i na internetu. Může si to dovolit, protože místo nenažraných Windows používá operační systém Android 2.1. Je určen pro stejné aplikace jako netbooky, na rozdíl od nich ale plynule zvládá přehrávání videa v HD rozlišení.

Díky tenké konstrukci, nízké hmotnosti, 10,1“ displeji, plnohodnotné klávesnici a výdrži v řádu 8 hodin se jedná o ideální variantu pro studenty a uživatele, kteří denně dojíždějí do práce hromadnými prostředky. V pohotovostním režimu dokáže podle výrobce vydržet až sedm dnů, z úsporného režimu se probudí během několika vteřin a při intenzivním používání nabídne nejméně osm hodin prohlížení internetu se sledováním videa na jedno nabití. Toshiba AC100 je postaven na platformě Android 2.1, takže si na jeho ovládání bude uživatel chvilku zvykat. Na rozdíl od chytrých telefonů nedisponuje totiž Toshiba dotykovým displejem, takže ovládání je třeba řešit pohyby kurzoru a stisky kurzorových kláves.

Výhodou Androidu je oproti tomu možnost vlastního přizpůsobení pracovní plochy a používaných aplikací prostřednictvím stahování aplikací a widgetů. Součástí dodávky je řada předinstalovaných aplikací – např. Documents To Go pro prohlížení a editaci souborů Microsoft Office, e-mailový klient s podporou POP3, IMAP a Exchange, klient pro zasílání okamžitých zpráv, internetový prohlížeč Opera Mobile a Toshiba Media Player. Uživatelé navíc mohou využít až pěti domovských obrazovek AC100-10W, které lze nakonfigurovat, aby se měnily automaticky v závislosti na místě připojení rozpoznávaném podle SSID bezdrátové sítě.

Smartbook Toshiba AC100 právě testujeme v našem testlabu a podrobná recenze tohoto zařízení se objeví již za pár dní v novém papírovém vydání Chipu 10/2010.

 

Technické parametry Toshiba AC100:

 • Procesor: nVidia Tegra 250 Mobile Web Processor (1,0 GHz, 1 MB L2 cache, sběrnice FSB 333 MHz)
 • Operační systém: Android 2.1
 • Pevný disk: SSD 16 nebo 32 GB
 • Displej: 10,1” Toshiba TruBrite WSVGA TFT displej s LED podsvícením, rozlišení 1024 × 600
 • Systémová paměť: integrovaná 512MB DDR2 RAM (800 MHz)
 • Grafická karta: ULP grafický procesor GeForce, integrovaný do procesoru nVidia Tegra 250
 • Bezdrátová komunikace: Wi-Fi 802.11b/g/Draft-N; volitelně HSPA/UMTS, Mobile Broadband WWAN/3G (HSDPA 7.2Mbps / HSUPA 2Mbps)
 • Zvukový systém: 24bitové stereo
 • Rozhraní: vstup pro stejnosměrné napětí, externí mikrofon, 1x sluchátka, 1x integrovaná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu a s vestavěným mikrofonem, 1 x HDMI (s podporou signálu ve formátu 1080p), 1 x čtečka paměťových karet (podpora karet SD do 2 GB, miniSD/microSD s adaptérem do 2 GB, SDHC do 32 GB a MultiMedia Card do 2 GB), 1 (vpravo 1) x USB 2.0, 1 (vpravo 1) x mini USB
 • Baterie: 25 Wh, Li-Ion
 • Rozměry: Š × D × V: 262,0 × 189,8 × 14,0 (vpředu) / 21,0 (vzadu) mm
 • Hmotnost: 870 g
 • Záruční doba: dvouletá mezinárodní záruka

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud