Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé starších Windows budou muset reagovat: podpora oblíbeného cloudového úložiště skončí

Jiří Palyza 10.11.2021

Řada uživatelů Windows se musí připravit na změnu. Podle informací Microsoftu bude pro starší verze Windows ukončena podpora cloudového úložiště OneDrive v desktopové variantě.

V jednom ze svých vlastních příspěvků na uživatelském fóru techcommunity.microsoft.com Microsoft odhaluje ne zrovna příznivé zprávy pro uživatele starších verzí systému Windows. V článku "End of support for OneDrive desktop application on Windows 7, 8, and 8.1" se zmiňuje o ukončení podpory desktopové verze cloudového úložiště OneDrive. Ačkoliv se to týká pouze systémů Windows 7, 8 a 8.1, je pravděpodobné, že se to stále dotkne řady uživatelů. Jejich celkový počet by bylo chybou podceňovat.

Microsoft tento krok zdůvodňuje tím, že se chce více zaměřit na nové technologie a systémy. Podobné rozhodnutí lze opakovaně pozorovat i u jiných výrobců. Své prostředky raději investují do lepší podpory nových produktů, a podpory starých verzí se postupně vzdávají.

Windows: kdy bude ohlášen konec služby OneDrive pro zastaralé verze

onedrivefinish

Pod Windows 7, 8 a 8.1 už brzy nebude služba OneDrive pro stolní počítače fungovat. Další krok Microsoftu k postrčení uživatelů směrem k aktuálním verzím, ačkoliv mohou mít mnoho důvodů, proč nechtějí nebo nepotřebují upgradovat. | Zdroj: Microsoft

Podpora služby OneDrive v systémech Windows 7, 8 a 8.1 bude postupně v několika krocích ukončena. Od 1. ledna 2022 už nebudou poskytovány žádné aktualizace. Verze pro stolní počítače pak zůstane pro tyto operační systémy na jedné úrovni, zatímco verze pro Windows 10 a 11 se budou dále vyvíjet. Druhá fáze poté proběhne od 1. března 2022: od tohoto data se už nahrané soubory nebudou nadále synchronizovat.

Pokud máte možnost, Microsoft doporučuje upgrade na novější verze Windows. Ke cloudové službě OneDrive můžete také přistupovat z prostředí prohlížeče, a nahrávat nová data. Jde ale pouze o dočasné řešení. Z dlouhodobého hlediska by bylo lepší přejít na aktuální verzi operačního systému. Jen v takovém případě budete pravidelně získávat důležité aktualizace zabezpečení a funkcí po dobu několika dalších let.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud