Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Virtuální brýle HTC Vive bez kabelů

Pavel Trousil 21.08.2018

Do prodeje přichází Vive Wireless Adapter, které umožní bezdrátové připojení virtuálních brýlí HTC Vive. Baterie vydrží asi 2,5 hodiny.

Společnost HTC Vive dnes v rámci veletrhu Gamescom oznámila zahájení předobjednávek bezdrátového modulu Vive Wireless Adapter. Uživatelé virtuální reality tak získají možnost zbavit se kabelu, který je poutá k PC, aniž by museli slevit z nároků na kvalitu. Ke každému modulu Vive Wireless Adapter navíc získají i dva měsíce bezplatného členství v programu Viveport Subcription s více než 500 tituly, mezi nimiž nechybí ani nová akční hra Seeking Dawn.

vive-nahled

Cena bezdrátového adaptéru byla stanovena na 8 990 Kč. Základní balení obsahuje vše potřebné pro propojení s headsetem HTC Vive. Pro připojení headsetu HTC Vive Pro bude třeba ještě balíček příslušenství, obsahující odpovídající propojovací kabel spolu s držákem a pěnovými stélkami za 1 950 Kč.

Instalace bezdrátového modulu Vive Wireless Adapter je podle výrobce otázkou několika minut, potřebných k montáži PCI-e karty do PC a připojení senzoru s dosahem 6 metrů a úhlem záběru 150°. Ten pracuje s technologií Intel WiGig, která funguje v nezarušeném pásmu 60 GHz a pro přenos obrazu využívá XR kodeku společnosti DisplayLink. Díky tomu se uživatelé mohou těšit na nízké latence, vysoký výkon i hodiny provozu na jedno nabití.

Napájení adaptéru zajistí powerbanka HTC s technologií QuickCharge 3.0, kterou zákazníci naleznou v balení a budou ji moci využít také pro dobíjení smartphonu. Další powerbanky půjde zakoupit na stránkách www.htc.com i v obchodě Alza.cz.

pro-set-update-nahled

VR kompatibilita Vive and Vive Pro
Počítač Desktop PC s interním PCI-e Slotem
Procesor Intel Core i5-4590 / AMD FX 8350 (nebo lepší)
Grafická karta Vive: NVIDIA GeForce GTX 1060 nebo AMD Radeon RX 480 (nebo lepší)
Vive Pro: NVIDIA GeForce GTX 1060 (nebo lepší)
Operační systém Vive: Windows 7, Windows 10
Vive Pro: Windows 10
Kapacita a výdrž baterie HTC QC 3.0 PowerBanka disponuje kapacitou 10 050 mAh, která zajistí 2,5h nepřetržitelného provozu VR v bezdrátovém režimu.
Čas potřebný pro nabíjení  Baterie pro HTC Vive Wireless Adapter se dobije do plné kapacity za méně než hodinu. Další baterie bude možné zakoupit.
Rozměry 200 x 96,65 x 40,43 mm
Hmotnost  125 g
Bezdrátový dosah Až 6 m (doporučeno)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud