Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Virtuální realita PlayStation VR2 představena včetně ceny: bude stát až 17 tisíc korun

Jakub Fišer 03.11.2022

Sony konečně odhalilo poslední střípky informací k očekávanému headsetu pro hraní ve virtuální realitě – PlayStation VR2. Dočkali jsme se ceny a také oficiálního data dostupnosti. Bude start prodeje hladký, nebo jako v případě PlayStation 5?

Kapitoly článku

PS VR2 – cena a dostupnost

Nejprve k tomu, co nyní bezpečně víme a s čím můžeme počítat. Nový headset pro hraní ve virtuální realitě PlayStation VR2 dorazí na trh 22. února, předobjednávky však startují už 15. listopadu, tedy s celkem dostatečným předstihem.

Cena PlayStation VR2 bude v základní variantě činit 599 eur, tedy necelých 14 700 Kč včetně DPH. Oficiální česká cena však zatím nebyla zveřejněna. Zároveň, zařízení bude prodáváno v balíčku s hrou Horizon Call of the Mountain za 649 eur (bezmála 16 000 Kč včetně DPH).

A aby se to nepletlo, dokoupit si budete moci ještě stylovou dokovací stanici pro pohybové ovladače Sense – a to za dalších 49 eur, tedy plus ještě 1200 Kč. Dohromady tedy tento balíček VR hraní na doma vyjde klidně na víc jak 17 000 Kč včetně DPH.

| Zdroj: PlayStation / YouTube

To je možná více, než fanoušci očekávali, nutno však poznamenat, že do cenotvorby výrazně promluvila inflace, rozdíl v měnových kurzech a ještě také nedostatek čipů na globálním trhu. V krabici najdete headset samotný, dvojici pohybových ovladačů Sense a Bluetooth stereo sluchátka.

Stihne slíbenou dostupnost?

To je matka všech otázek. Polovodičová krize a nemoc Covid-19 se extrémní měrou podepsaly na dostupnosti konzolí PlayStation 5 – ještě doteď někteří zákazníci čekají na svou konzoli. A po právu se hráčská obec bojí toho, že s příchodem PS VR2 pojede pekelné kolečko čekání od znova.

Určitě nebude náhodou, že Sony vyhlašuje start předprodejů již na 15. listopad, i když dostupnost headsetu bude až v únoru. V Česku se o předprodeje postarají tuzemské obchody, nikoliv přímo oficiální e-shop PlayStation.

PS VR2 hry

| Zdroj: PlayStation / YouTube

V únoru příštího roku by mělo na PS VR2 běžet 20 samostatných herních titulů. Bohužel, hry z PS VR 1. generace hrát na “Dvojce” nepůjdou. Nicméně bylo oznámeno hned 11 nových her. Mezi nimi například kolejnicová akční hororovka Dark Pictures: Switchback, střílečka Crossfire: Sierra Squad, budovatelská strategie Cities VR anebo Tentacular pro ty nejmenší.

Zdroj: PlayStation Blog #1, #2


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud