Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vybíráme ty nejhloupější počítačové hry, které si můžete zahrát: Rambo a pitomé závody

Jakub Fišer 20.01.2023

V éteru a na internetu se nejčastěji hovoří o těch dobrých hrách – nebo když se těm dobrým hrám něco nepovede. Jaké jsou ale ty skutečně nejhloupější, nejnudnější a nejhůře zpracované počítačové hry, které si můžete zahrát? Na to se dnes podíváme.

Kapitoly článku

Nutno na úvod uznat, že hodnotíme komplexní požitek ze hry, nikoliv jen špatnou grafiku, hratelnost nebo třeba počet nesplněných očekávání. Vyloženě špatné hry jsou totiž špatné v samotném jádru, ne jen na povrchu.

Rambo: The Video Game

Videoherní zpracování drsňáka Johna Ramba od polského studia Teyon ukázalo, jak se hry nemají dělat. Hra nabízí průchod příběhem tří prvních filmů a vyšla na jaře 2014. Kupodivu na konzole tehdy staré generace, tedy PS3 a Xbox 360, přestože tehdy již byly k dispozici Xbox One a PS4.

Hra podle Ramba se ovládá z pohledu první osoby (FPS) a i v tom byl částečně zakopán problém. Hráči si stěžují na velmi nevyváženou obtížnost, nesmyslné hordy nepřátel a také grafiku, která připomíná zrod moderních videoher kolem roku 2000.

Fuel

Závodní hra s otevřeným světem z roku 2009 od studia Asobo měla hned několik předurčení k neúspěchu. Vývojáři se vytasili s dosud největší herní mapou. Získali za to dokonce záznam v Guinnnessově knize rekordů, herní mapa je velká asi jako Černá Hora (14 400 km²).

| Zdroj: FirstPlay HD / YouTube 

Právě kvůli velkému světu zasazenému do post-apokalyptické budoucnosti však vývojáři nezvládli grafiku, navigaci při řízení aut a dokonce ani fyziku, v rámci které auta po silnici a prašných cestách spíše plula, než že by byla usazená na vozovku. Fuel vyšel na PC, PS3 a Xbox 360.

Big Rigs: Over the Road Racing

Big Rigs je stabilně označováno jako jedna z nejhorších videoher vůbec. Za hrou stojí americké studio Stellar Stone, které si ale z neznámých důvodů nechalo vyvíjet hry vývojářskými studii v Rusku a na Ukrajině.

Zmíněná hra z roku 2003 měla být zábavnou závodní hrou s otevřeným světem, ve které si vylepšujete svůj kamion a závodíte s ostatními. Kdepak, hra vypadá otřesně (i na rok 2003), ovládá se brutálně těžkopádně a hlavně je skrz na skrz rozbitá.

I když ji zapnete dnes, 20 let po vydání, nefunguje fyzika prostředí, budovami a staveními můžete volně projíždět, prakticky nic tak ve hře nedává smysl. Není divu, že recenze serveru GameSpot z roku 2004 má verdikt 1 z 10.

Zdroj: Steam, Wikipedia, GameSpot


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme