Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vyladění hlavní stránky Seznamu

redakce 14.04.2022

Přidejte si denní výběr článků z Chipu na hlavní stránku Seznamu. Můžete to provést jednoduše kliknutím na tlačítko nebo detailně pomocí našeho návodu.

Kapitoly článku

Pokud používáte Seznam jako svou hlavní stránku pro čtení informací a vyhledávání na internetu, můžete si přizpůsobit její vzhled i obsah. Jednotlivé informační bloky lze myší přetahovat na libovolné místo, rušit je nebo nastavit počet zpráv od příslušného zdroje. Podmínkou je, že máte u Seznamu registraci – tedy, že buď používáte e-mailovou schránku seznam.cz, email.cz, post.cz, stream.cz, spoluzaci.cz nebo jste si přihlášení do Seznamu registrovali na váš libovolný e-mail.

rss-seznam2

Redakce Chipu také připravuje denní výběr svých článku a vy si tento informační kanál (tzv. RSS) můžete na Seznam snadno zařadit. Klikněte na svůj účet vpravo nahoře a zvolte „Nastavení“. Zvolte „Přidat boxíky“, do příkazového řádku vložte adresu www.chip.cz/rss a potvrďte vyhledávání. Pak už jen zaškrtněte položku „CHIP Online“ a dejte „Uložit“. Nový box Chipu na stránce najdete v pravém sloupci na poslední pozici. Chytněte jej myší za lištu a přetáhnete si na místo, kde na něj dobře uvidíte. 

Další tuning

Když už nastavujete vaši hlavní stránku na Seznamu, nebojte se udělat hlubší revizi. Využijte celou plochu moderních monitorů a v nastavení účtu klikněte „Pokročilé“ a přepněte na třísloupcové zobrazení obsahu. Dále znovu zvolte „Přidat boxíky“ a proveďte revizi zdrojů obsahu. Nejspíš budete překvapeni, jaké všechny nevyžádané informace se zbytečně natahují do vašeho počítače. Vypněte/zapněte zdroje informací a po uložení si jednotlivé boxy myší uspořádejte na obrazovce tak, abyste na očích měli vše důležité. Další nastavení můžete provést přímo v jednotlivých boxech kliknutím na lištu vedle jejich názvu. Zvolit můžete počet zobrazovaných zpráv a vypnout volbou „Zobrazovat náhled článků“. Tím můžete významně ušetřit místo a zobrazit na hlavní stránce více informací z preferovaných zdrojů. Nastavení hlavní stránky se změní také na libovolném počítači, kde se do Seznamu přihlásíte svým účtem.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud