Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vylepšené Photo Studio od Zoneru

Pavel Trousil 19.09.2016

Český program pro správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio přichází na trh v nové verzi pod označením X. Přináší modul Editor vylepšený o práci s vrstvami, sadu nedestruktivních přechodových filtrů, nové možnosti třídění a nástroje pro přehlednou práci s fotografiemi. 

Nová verze grafického editoru Zoner Photo Studio X přináší mimo jiné možnost práce ve vrstvách. Vrstvy zjednodušují náročnější úpravy fotografií a práci s textem nebo kolážemi. Můžete tak experimentovat se svými snímky mnohem víc než dosud. V souvislosti s vrstvami přichází Zoner Photo Studio X s vlastním formátem *.ZPS, do kterého můžete uložit rozpracovanou fotografii včetně vrstev a později se k ní také vrátit.

kalendar-nahled

V modulu Vytvořit si z vlastních fotografií navrhnete fotoknihu, kalendář nebo fotoobraz, přímo ze Zoner Photo Studia objednáte jejich výrobu. V modulu Vytvořit najdete i vytvoření koláží a tiskových sestav k domácímu tisku a také novinku loňského roku – vytvoření videoprezentací nebo timelapse videí z vlastních fotografií.

Další vylepšení dostal i modul Vyvolat určený pro nedestruktivní úpravy. Přibyla úprava expozice s posuvníkem Odstranění oparu, která na fotkách potlačuje mléčný závoj způsobený mlhou nebo kouřem. Vylepšením prošel také nástroj Přechodový filtr. Filtrů teď můžete na fotkách nedestruktivně použít hned několik a upravovat pomocí nich barevnost, expozici, sytost a další parametry. Dále i v modulu Vyvolat můžete pomocí nástroje Srovnání linií narovnat sbíhající se linie například u snímků budov.

screenshot-nedestruktivni-nahled

Zoner Photo Studio X nezapomíná ani na organizaci a třídění fotografií. Katalog nabízí nový pohled na fotoarchiv přes Lokace. Fotky opatřené místem pořízení (GPS), buď při focení, nebo později v režimu Mapa, tak ZPS automaticky roztřídí podle údajů o poloze do skupin podle států, regionů a obcí. Snímky s podobným obsahem určené pro vytvoření panoramat nebo HDR můžete seskupit, aby nezabíraly příliš mnoho místa. Zoner Photo Studio X integruje cloudová úložiště, takže se rychleji dostanete ke svým fotkám na úložištích Google Disk, Microsoft OneDrive, Dropbox a na Facebooku.

screenshot-organizace-nahled

K zásadním změnám Zoner Photo Studia X patří také nový způsob licencování. Program pořídíte za pravidelný roční poplatek 1 118 Kč, tedy 99 Kč za měsíc používání. Rozšíření na rodinnou licenci je dostupné za 468 Kč, vychází tedy na 39 Kč za každý měsíc. Majitelé předchozích verzí se mohou těšit na výhodné podmínky pořízení předplatného. V nabídce zůstává také krabicové balení za jednorázový příplatek 349 Kč. Obsahuje příručku s praktickými radami k používaní ZPS X a 8GB flash disk s instalací ZPS. Plná verze Zoner Photo Studia X je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz. Novinkové video je ke zhlédnutí ZDE


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud