Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vynucená změna vzhledu v poštovní službě Gmail: nový design se nyní stává standardem pro všechny uživatele

Jiří Palyza 11.11.2022

Už na začátku roku Google oznámil, že představí nové uživatelské rozhraní služby Gmail. Nyní přišel s novinkou, že změny vzhledu by se všichni uživatelé mohli dočkat ještě v listopadu tohoto roku. 

Kapitoly článku

Google na svém blogu oznámil, že poštovní služba Gmail získá nové uživatelské rozhraní, které se postupně stane standardem. Nebude už ale možné se vrátit do původního zobrazení. Nicméně uživatelé si i nadále budou moci podle svého vkusu měnit design Gmailu, typ doručené pošty a další volitelná nastavení a funkce. Půjde to prostřednictvím rychlého nastavení.

Integrované zobrazení Gmailu, Chatu, Spaces (prostory) a Meet na levé straně okna je výchozí pro uživatele, kteří mají povolený chat. Rychlá nastavení umožňují přizpůsobit nové uživatelské rozhraní tak, aby byly zpřístupněné aplikace, které jsou pro uživatele nejdůležitější; ať už jde o samotný Gmail, nebo o kombinaci Gmailu, Chatu, Spaces a Meetu. To usnadní sledování toho nejdůležitějšího a sníží potřebu přepínat mezi různými aplikacemi, okny nebo kartami. Chat je nyní k dispozici na levé straně obrazovky a uživatelé už nemají možnost konfigurovat si prostředí tak, aby se objevil na pravé straně obrazovky Gmailu.

Nový vzhled Gmailu: kdy bude k dispozici?

gmailnewlook

Poštovní služba Gmail získá nový vzhled v tomto měsíci. Plánem Googlu je uvolnit jej postupně pro všechny uživatele. | Zdroj: Gmail

Nový design poštovní služby Gmail se s okamžitou platností zavádí pro všechny uživatele. Postupné uvolňování bylo zahájeno 8. listopadu, nicméně může trvat až 15 dnů, než budou nové funkce viditelné.

U domén s plánovaným updatem je postupné zavádění plánováno od 29. listopadu. I v tomto případě může trvat až 15 dnů, než se všechny nové funkce projeví.

Zdroj: Google Workspace Updates


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud