Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Vyzkoušejte si Immersive View a projděte si virtuálně Pražský hrad

Pavel Trousil 15.06.2023

Google rozšířil tzv. Immersive View do nových měst a do více než 500 pamětihodností po celém světě. Podrobně prohlédnout z neobvyklých úhlů si teď můžete i Pražský hrad. Podívat se můžete i na to, jaké bude počasí.

Začátkem roku Google představil funkci Immersive View, která proměňuje způsob, jakým si lze prohlížet svět. Funkce spojuje miliardy obrázků a s využitím umělé inteligence vytváří vícerozměrný pohled na svět obohacený o doplňující informace.

Dnes se Immersive View rozšiřuje do čtyř nových měst: Amsterdamu, Dublinu, Florencie a Benátek a umožňuje také virtuálně navštívit více než 500 ikonických památek po celém světě, od Pražského hradu po most v Sydney.

hdd2(1)-nahled

Nový pohled na svět nabízí Immersive View od Googlu. | Zdroj: screenshot Mapy Google

Plánujete-li tedy například cestu do Říma a rádi byste si prohlédli třeba Koloseum, můžete toto ikonické místo předem prozkoumat ze všech možných úhlů pohledu. Stačí jej vyhledat v Mapách Google a klepnutím na první video se virtuálně vznést nad budovu a prohlédnout si také místa v okolí.

Pomocí časového posuvníku můžete zjistit, jaké bude počasí během dne a jak se bude vyvíjet počet návštěvníků, což vám pomůže si návštěvu co nejlépe naplánovat. V některých případech můžete také nahlédnout do interiérů restaurací a kaváren a rozhodnout se, zda budete chtít rezervaci.

Immersive View využívá pokročilou techniku umělé inteligence zvanou neurální radiační pole (NeRF) vyvinutou přímo ve společnosti Google.

Zdroj : Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud