Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Warner TV: jak naladit novou českou televizní stanici úplně zdarma?

Jakub Fišer 02.04.2024
Zdroj: Warner Bros. Discovery / Warner TV press kit

Americký mediální gigant Warner Bros. Discovery provozuje hned několik televizních stanic a streamovacích platforem. Na český trh nyní pouští svou novou televizi jménem Warner TV. Překvapením je, že jde o volně šířenou stanici v klasickém vysílání – to znamená, že není zpoplatněná. Jak Warner TV dostat na vaše obrazovky?

Kapitoly článku

S prací společnosti Warner Bros. Discovery jste nejspíše obeznámeni. Firma provozuje velkou spoustu oblíbených televizních kanálů, ať už jde o HBO, Cinemax, CNN, Discovery Channel nebo Adult Swim. Z hlediska streamovacích platforem u nás funguje jejich HBO Max, které se od května převlékne na Max.

Warner TV: nová televize v Česku

Úplnou horkou novinkou je pak televizní stanice Warner TV. Její vysílací program působí celkem jednoduše, shrnout by se dal jako „přes den seriály, večer filmy“. Stačí se podívat na první vysílací den, tedy úterý 2. dubna.

Warner TV uvede seriál Smallville z roku 2001 (od první epizody), stejně jak seriál Hranice nemožného a mezi mladistvými populární Super drbnu (Gossip Girl). Dnes večer jsou pak na programu snímky 2001: Vesmírná odysea od Stanleyho Kubricka a Blade Runner od Ridleyho Scotta.

Z novějších počinů celého holdingu údajně zatím nelze očekávat žádné velké premiéry, přece jen, služba je dostupná v rámci multiplexu a je zcela zdarma. Kvalitnější, respektive novější tvorbu si Warner Bros. Discovery hlídají pro svou placenou službu HBO Max.

Mohlo by vás zajímat

Jak naladit Warner TV?

Abyste naladili Warner TV, potřebujete anténu DVB-T2 v Multiplexu 23. Jde o stejnou síť, ve které naleznete kanály TV Nova nebo TV Seznam. Stačí tedy spustit ladění na své televizi a nově naladěný kanál zařadit mezi své oblíbené. Jak už zaznělo, kanál není placený, může jej tedy naladit kdokoliv s DVB-T2 televizí či set-top boxem.

V rámci běžného pozemního vysílání bude Warner TV k dispozici v rozlišení 960 × 540p, jako většina kanálu televizí Prima či Nova. Vyšší rozlišení HD, tedy 720p získají až zákazníci vybraných kabelových společností a digitálních televizí (IPTV), jako je například O2 TV.

Zdroj: Warner TV, Lupa, Mediář


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud