Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Western Digital koupil firmu SanDisk za 19 mld. USD

Pavel Trousil 23.10.2015

Známý výrobce pevných disků Western Digital koupil firmu SanDisk, která vyrábí různá paměťová zařízení, například SSD disky, SD karty a USB flash disky. Cena byla vysoká – 19 mld. USD.

Na trhu došlo k další velké akvizici firem, které se zabývají paměťovými technologiemi. Společnost Western Digital, která byla založena už v roce 1970 a která je známá hlavně jako výrobce magnetických pevných disků (ale vyráběla například i grafické karty) zakoupila firmu SanDisk. Nákup je to celkem logický. V portfoliu firmy Western Digital totiž chybí flashová paměťová zařízení, na která se zase soustředí SanDisk. Western Digital zatím nabízí jen externí a interní magnetické pevné disky a SSHD (disky z flashovou vyrovnávací pamětí), síťová úložiště a multimediální přehrávače.

Firma SanDisk funguje od roku 1988 a specializuje se na paměťová zařízení, jako jsou SSD disky, paměťové karty (SD, CompactFlash) a USB flash disky. Vyrábí ale například i MP3 přehrávače, čtečky paměťových karet a další zařízení. Je také majitelem mnoha zajímavých patentů. Celý proces akvizice bude trvat přibližně rok. Sloučením těchto firem tak vznikne silný hráč na poli záznamových médií. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud