Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp se přibližuje Instagramu, do budoucna nás čekají změny: mají smysl a budou k lepšímu?

Jiří Palyza 07.12.2023
Zdroj: rawpixel.com/Freepik

Aplikace nejpoužívanějšího komunikátoru dostává novou funkci. Více se propojí s další aplikací ze stejné stáje koncernu Meta, Instagramem. Uživatelé obou platforem si navzájem budou moci zobrazovat více informací.

Kapitoly článku

Cílem nejnovější funkce WhatsAppu je vytvořit rozhraní, které uživatelům umožní jednoduchým kliknutím sdílet aktualizace stavu na Instagramu. Přestože je tato inovace stále ve fázi vývoje, očekává se, že ji vývojáři uvolní v nadcházející aktualizaci aplikace.

Oceňujeme, že funkce je volitelná. Dá se očekávat, že o ni spousta uživatelů nebude mít zájem, minimálně z důvodu neochoty sdílet provozovateli další data a aktivity prolínající se oběma platformami. Uživatelé se budou moci svobodně rozhodnout, zda budou chtít mít funkci aktivní, nebo ji zakážou. Pokud se rozhodnou kladně, sdílení aktualizací stavu, jako například Stories na Instagramu, bude otázka jednoho klepnutí.

Nová funkce má zjednodušit komunikaci mezi uživateli WhatsApp a Instagramu

Aplikace WhatsApp na displeji mobilního telefonu
Pokud uživatelé novou propojovací funkci povolí, získají možnost více komunikovat s uživateli Instagramu.
Zdroj: form/PxHere

Rozhodující výhodou této inovace je úspora času uživatelů. Tím, že bude odstraněno rozdělené vytváření a zveřejňování aktualizací stavu pro obě platformy, se výrazně usnadňuje používání obou služeb.

Kromě toho může být snazší i komunikace s uživateli, kteří používají různé platformy. Výhodu budou mít zejména uživatelé obou platforem, jejichž přátelé a rodinní příslušníci používají pouze jednu z nich.

Mohlo by vás zajímat

Plánovaná integrace tak sází nejen na bezproblémové propojení obou platforem, ale také na pohodlnější a efektivnější používání pro uživatele.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud