Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Xiaomi kutí naprostý bestseller: co nabídne telefon Redmi Note 13 Pro+?

Jakub Fišer 15.09.2023
Zdroj: Xiaomi / Redmi Note 13 press kit

Xiaomi se chystá již co nevidět uvést novou vlajkovou řadu Xiaomi 13T. Jenomže v podobném termínu by měla dorazit také řada telefonů střední třídy Redmi Note 13, i když zatím pouze v Číně. A že opět půjde o ideálního aspiranta na bestseller, dokazují už nyní uniklé informace o výbavě.

Kapitoly článku

Řada Redmi Note 13 bude opět nabízet minimálně tři modely: Redmi Note 13 (5G i 4G, nebo možná jen 5G), Note 13 Pro a nakonec Note 13 Pro+, tedy nejvyšší z novinek. Tato produktová řada se vyznačuje znamenitým poměrem ceny a kvality, protože patří v portfoliu značky k těm nejoblíbenějším.

Redmi Note 13 – výbava a specifikace

Dle dosavadních informací to vypadá, že Redmi Note 13 Pro+ nabídne minimalistický design se zády z umělé kůže a třemi vystupujícími fotoaparáty. Je to něco nového, neokoukaného, proč ne. Pro upřesnění, design unikl z oficiálních marketingových materiálů výrobce, takže se únikům docela dá věřit.

Kromě designu je na materiálech zachycena také notná část specifikací. Telefon by měl nabídnout 6,7″ AMOLED zobrazovač s vysokou obnovovací frekvencí (možná až 144 Hz), svítivostí až 1800 nitů a rozlišením 1,5K. Co možná někoho zklame, displej bude po stranách mírně oblý.

Mohlo by vás zajímat

Pod kapotou se bude nacházet zejména nový 4nm čipset Dimensity 7200 Ultra od MediaTeku, který má být jakousi vlajkovou lodí pro smartphony vyšší-střední třídy. Baterie by měla nabídnout obligátní kapacitu 5000 mAh a alespoň 120W nabíjení.

200Mpx fotoaparát HP3

A pak je tu fotoaparát. Gizmochina s odkazem na uniklé prospekty tvrdí, že hlavní fotoaparát bude 200Mpx fotosnímač Samsung HP3 s clonou f/1.65 a optickou i elektronickou stabilizací obrazu. Další dva fotoaparáty zaručí kvalitní širokoúhlý pohled a také až 4× optický zoom bez ztráty kvality. O selfie kamerce bohužel únik mlčí.

Na spekulace ohledně ceny je zatím brzy, lze však očekávat, že různé modely řady Redmi Note 13 se budou v Česku prodávat zhruba od 5 do 11 tisíc korun. K oficiálnímu představení v Číně dojde 21. září, tedy příští čtvrtek.

Zdroj: Gizmochina, FoneArena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud