Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zahrajte si Counter-Strike 1.6 v prohlížeči: herní klasika zdarma

Pavel Trousil 12.02.2023

Counter-Strike je jednou z nejoblíbenějších stříleček z pohledu první osoby vůbec. Na LAN party byla tahle hra velmi oblíbená a doposud se ještě hraje na různých soutěžích. Dnes si můžete tuhle herní klasiku zahrát přímo v internetovém prohlížeči, aniž byste museli cokoli instalovat, nebo platit.

Kapitoly článku

Mnoho her, které před lety vyžadovaly ten nejvýkonnější herní počítač, si dnes můžete zahrát i na starším kancelářském PC. Hardware je stále lepší a lepší, takže si můžete plynule zahrát i tehdejší nejlepší herní tituly v plném rozlišení. To je možné i u hry Counter-Strike – a to přímo v internetovém prohlížeči, takže nemusíte nic stahovat a spouštět. Přesměrujeme vás přímo do webové aplikace, kde je často online více než 1000 aktivních hráčů.

cs4-nahled

Nejprve si vyberte herní server , kde je volno a kde se hraje typ hry, který vám vyhovuje. | Zdroj: CS Online/play-cs.com

Když v prohlížeči otevřete webovou stránku s hrou Counter-Strike (link je na konci článku), přivítá vás nejprve trochu matoucí stránka. Jsou na ní zobrazené dostupné herní servery a různé filtry. Můžete si vybrat zemi, ve které je server, ke kterému se chcete připojit. K dispozici je také filtr podle herního režimu, přičemž nejvíce účastníků má často klasický režim "Bomb/Defuse".

V prostředním sloupci vidíte, zda je server již plný – počet účastníků je vždy omezen na 20 v jednom kole. Poté vyberte server a klikněte na tlačítko "Připojit". Důležité: Některé servery mají úroveň dovedností. Takže se můžete připojit pouze tehdy, pokud jste se již osvědčili v několika kolech a byli jste úspěšní.

 

cs1-nahled

Pak už je to klasika - za ty hodné, nebo za ty zlé ? | Zdroj: CS Online/play-cs.com

Hraní CS v prohlížeči

Pokud budete mít štěstí a dostanete se na aktivní server, který zrovna není plný, můžete si zahrát Counter-Strike na různých mapách – jako klasicky na počítači. Možná se dostanete do režimu diváka a budete muset počkat na další kolo. Pak to začne a vy si můžete vyzkoušet své schopnosti - buď jako terorista, nebo jako antiterorista. Nezapomeňte si na začátku hry v nabídce zakoupit lepší zbraň.

cs5-nahled

A jde se na to. Položte bombu a ubraňte ji. | Zdroj: CS Online/play-cs.com

Grafika samozřejmě není oslňující, ale je to herní klasika, která stále nepostrádá zábavu. Pokud hra v prohlížeči neběží plynule, zkuste vybrat jiný server, ke kterému budete mít lepší připojení, a měli byste také zavřít všechny ostatní karty v prohlížeči a případně upravit nastavení grafiky.

Tip: Doporučujeme vytvořit si účet u služby Play-CS. To vám umožní provést nastavení ovládacích prvků. To je důležité zejména pro citlivost myši a obrácení osy Y.

Zdroj: Play CS


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud