Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zdroj pro hladové počítače

redakce 26.03.2017

Především herní počítače potřebují pro svůj chod pořádnou dávku energie. Procesor, ale především grafická karta, jsou největšími odběrateli energie. A pro tyto případy přichází společnost Zalman s novým napájecím zdrojem ARX 1000, který je určen především pro hráče počítačových her ale i pro grafiky nebo designéry. Tedy pro všechny, kdo pracují se silnými počítači.

Nejdůležitějším úkolem silného zdroje je dodat dostatečné množství energie s co nejmenší možnou ztrátou. Účinnost zdroje ARX 1000 je certifikována na úrovni 80 Plus Platinum, to znamená, že se pohybuje od 80 do 94 %.

Samozřejmě rovněž je, se výkonné počítače budou zahřívat. ARX 1000 si ale se zbytkovým teplem poradí velmi snadno. Zdroj je vyroben z materiálů, které jsou odolné vůči vysokým teplotám a navíc je zdroj vybaven 135milimetrovým ventilátorem pro efektivní chlazení.

Zdroj ARX 1000 obsahuje měniče DC-DC a jen jediný výstup, což garantuje špičkovou regulaci napětí. Navíc je třeba připomenout funkci PFC (Power Factor Correction) hned se dvěma obvody, která snižuje ztráty, zvyšuje účinnost a snižuje spotřebu.

Každý seriózní výrobce garantuje komplexní ochranu svých napájecích zdrojů. Zalman ARX 1000 je vybaven celou škálou ochranných obvodů proti přepětí, přetížení, celkovému přetížení, podpětí nebo zkratu (OCP, OPP, OTP, OVP, SCP a UVP).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud