Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Žena omylem zavřela prohlížeč se 7 470 záložkami: bez přestání ho používala 2 roky

Jakub Fišer 15.05.2024
Zdroj: katemangostar / Freepik

Kolik běžně používáte otevřených záložek v prohlížeči? Podle průzkumu portálu PCWorld je mezi běžnými uživateli obvyklé pracovat s 5–10 otevřenými záložkami v prohlížeči. O to zajímavější je příběh inženýrky Hazel z amerického hlavního města, které se nedopatřením podařilo ukončit otevřený prohlížeč se 7 470 otevřenými panely.

Kapitoly článku

Bizarní chyba prohlížeče

Žena dle vlastních slov používala přes 2 roky prohlížeč v tomto stavu, kdy měla otevřených takřka 7 500 záložek a volně mezi nimi překlikávala. Že jde o masivní riziko ztráty uložených dat, to musí být jasné každému.

Příslovečná past sklapla 30. dubna, kdy Hazel s pochopitelnou frustrací napsala na síť X, že „její prohlížeč Firefox nedokázal obnovit relaci, kterou používala přes 2 roky“. Jak již víme, v této několik let nepřetržitě používané relaci bylo otevřeno přesně 7 470 záložek. Hazel v jednu chvíli přišla o všechny.

Žena uvádí, že Firefox až do osudného dne fungoval výborně. Nenačítá všech 7 470 záložek najednou, ale pracuje s nimi chytře a načítá pouze ty, které otevírá častěji. „Dopad na paměť je zanedbatelný; soubor relace, který obsahuje informace o kartě, má pouze asi 70 MB,“ vysvětlila.

Zdroj: @sodiumPen / X

Žena používala 7 470 záložek

S prosbou o pomoc se obrátila na své sledující na síti X. Ti se rozdělili na dvě poloviny: jedná část jí nadávala, že 7 470 záložek je opravdu moc, jiní sdíleli své vlastní zážitky. A tam nutno uznat, že létají úplně jiné počty záložek: jeden uživatel dokonce uvedl, včetně snímku obrazovky, že na svém iPhonu v Safari má otevřených 24 166 záložek.

Hazel se nakonec s podporou fanoušků podařilo obnovit všech 7 470 záložek, které se jí chybou prohlížeče vypařily před očima. „Děkuji všem, kteří poskytli informace o tom, jak obnovit staré relace z mezipaměti... mám pocit, že část mě je obnovena,“ napsala po zdárném vyřešení problému.

Zdroj: @sodiumPen / X, PCMag


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud