Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zenové novinky Asusu

Pavel Trousil 11.01.2017

Asus představil v rámci veletrhu spotřební elektroniky CES nové smartphony ZenFone AR a ZenFone 3 Zoom. Jeden podporuje virtuální realitu, druhý nabízí optický zoom.

Kapitoly článku

Asus ZenFone AR je vůbec prvním telefonem na světě, který současně podporuje platformu virtuální reality Daydream i platformu rozšířené reality Tango. Systém Tango tvoří sada senzorů a softwaru od společnosti Google, které umožňují, aby na smartphonu fungovala rozšířená realita (AR – Augmented Reality). Daydream je pak platforma pro mobilní virtuální realitu (VR – Virtual Reality), kterou Google vestavěl do operačního systému Android za účelem podpory Daydream VR aplikací.

Asus ZenFone 3 Zoom představuje fotomobil díky kvalitnímu duálnímu fotoaparátu. Vedle toho novinka nabídne v tenkém těle i velkou 5000mAh baterii.

 zenfone-ar-zs571-front-and-back-nahled

Asus ZenFone AR

Asus ZenFone AR je smartphone nové generace, který podporuje virtuální (VR) a rozšířenou realitu (AR). Jde o první chytrý telefon, který bude podporovat současně technologie Google Tango a Google Daydream. Tango je sada senzorů a softwaru pro rozšířenou realitu od Googlu, která umožňuje pomocí smartphonu hrát AR hry, využívat další AR funkce nebo navigaci v budovách. Daydream je pak platforma Googlu pro virtuální realitu v mobilních telefonech, podporující Daydream aplikace pro VR. Smartphone byl vyvinut ve spolupráci s Googlem.

ZenFone AR je aktuálně nejlehčí a nejtenčí zařízení s podporou Tanga. Má tři kamery Asus TriCam. Hlavní kamera má rozlišení 23Mpx, další kamera sleduje pohyb a další kamera snímá hloubku objektů. Smartphone dále obsahuje procesor Qualcomm Snapdragon 821 optimalizovaný pro technologii Tango. Zároveň jde o první smartphone s  8GB operační pamětí. 5,7“ Super AMOLED displej s rozlišením WQHD a reproduktor s pěti magnety zpříjemňuje Daydream VR aplikace, hry a videa. Jako operační paměť je použit Android 7.0.

zenfone-3-zoom-ze553kl-navy-front-and-back-nahled

Asus ZenFone 3 Zoom

Asus ZenFone 3 Zoom je 5,5” smartphone, který má oproti verzi 3 duální fotoaparát. Jde zároveň o nejtenčí smartphone na světě s baterií o kapacitě 5000 mAh, což poskytuje uživatelům prodlouženou dobu výdrže. Duální fotoaparát telefonu se skládá ze dvou 12Mpx kamer, jedna má světelnost f/1.7 a 25mm čočku s širokým úhlem záběru. Druhá disponuje 59mm čočkou. Uživatelé tak mohou během fotografování přepínat mezi primárním 25mm fotoaparátem a 59mm fotoaparátem, což v podstatě funguje jako 2,3násobný optický zoom. To se hodí například při focení portrétů a vzdálených objektů. Vylepšený systém automatického ostření s názvem TriTech+ automaticky vybírá mezi třemi technologiemi ostření — fázovým (Dual Pixel PDAF), sledováním objektů, a laserovým ostřením druhé generace — a to v závislosti na situaci. Telefon zaostří i pohybující se objekty již za 0,03 sekundy.

ZenFone 3 Zoom je také prvním smartphonem Asus s fototechnologií SuperPixel, která umožňuje ostřit velmi rychle a pořizovat fotky i za špatného osvětlení. Dosahuje toho inteligentním přizpůsobením úrovně ISO při focení a omezením šumu při postprodukci fotografie.

ZenFone 3 Zoom disponuje vysokokapacitní 5000mAh baterií, kterou se podařilo umístit do 7,9 mm tenkého celokovového těla telefonu. Zařízení váží i s baterií jen 170 gramů a pohání ho výkonný a přitom úsporný procesor Qualcomm Snapdragon 625. ZenFone 3 Zoom tak dokáže na jedno nabití kontinuálně natáčet 4K UHD video po dobu až 6,4 hodiny. Telefon zvládne díky velké baterii nahradit i power banku nebo nabíjet jiná zařízení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud