Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zvlněná solidní pracovní klávesnice Zalman ZM-K350M

redakce 28.03.2017

Pokud se cítíte méněcennými při neustále reklamami a v novinkách omílanými nabídkami herních klávesnic na trhu, máme pro vás výjimku. Jde o klávesnici, která poslouží stejně tak plničům tabulek, jako zasloužilým pracovníkům i těm, kteří používají klávesnici především při pracovním nasazení.

Ale i těm, kteří rádi kouknou na YouTube nebo si poslechnou nějaký track a ovládání všeho chtějí mít stále po ruce. Mnozí budoucí uživatelé při rozhodování o tom, zda takovou klávesnici zvolit nebo ne, jistě budou hodnotit i její cenu.

Klávesnice Zalman ZM-K350M

Klávesnice Zalman ZM-K350M je multimediální směrem nahoru prohnutá s multimediálními klávesami.

Počítačový národ pracujících lidí se dělí na dva tábory: jedny, kteří si kupují klávesnice vyloženě laciné, u kterých se brzy ošoupe označení kláves a při stisku tlačítka začnou brzy zakmitávat, což se projevuje tím, že jedno písmeno se v dokumentu objeví vícekrát, to je pak důvodem ke koupi další laciné klávesnice s podobným příběhem. Druhý tábor sází na vyšší ceny klávesnic a pevně doufá, že klávesnice vydrží mnohem déle. Ti jsou pak zklamaní, když sice popisy kláves nelze smazat, protože prostupují celou klávesou, ale za nějakou dobu začnou jednotlivé klávesy drhnout a zakmitávat. I tato klávesnice vyšší třídy skončí v kontejneru na elektronický odpad (v lepším případě) a kupuje se jiná. Nutno říci, že některé klávesnice patří ale do extra třetí skupiny: nesmrtelné, které mnohdy přežijí samotný počítač.

Do které skupiny bude patřit klávesnice Zalman ZM-K350M za 273 korun s DPH nevíme, ale něco prozrazuje sám výrobce, když tvrdí, že životnost každé z kláves je až deset milionů úhozů. V každém případě tato hodnota klávesnici řadí do druhé až třetí skupiny. Bohužel potisk kláves zase hovoří o tom, že klávesnice přece jen patří do skupiny jedna, zvláště, pokud si včas uživatel pravidelně nestříhá nehty, se mu nejprve „ošoupou“ klávesy Shift, Ctrl a Alt na levé straně, poté se přidají i další klávesy. Tomu, kdo píše všemi deseti, tohle asi vadit hned tak nebude a bude volit podle dalších parametrů, kterými se výrobce chlubí: klávesnice je multimediální, což se projevuje přídavnými klávesami na levé straně, kterými můžete volit nejčastěji používané aplikace, ale hlavně pak na straně pravé, kde můžete popohánět a pozastavovat videa nebo hudbu, zesilovat a zeslabovat váš hudební systém a v případě nutnosti můžete reprodukci ztlumit a poté zase obnovit. Další, co výrobce přidává jako výhodu, je tichý chod kláves, takže ta nebude lupáním nebo křupáním rušit rodinnou pohodu, pokud právě večer v obýváku potřebujete něco rychle dodělat.

Dalším atributem by měly být spolehlivost, což je věc, která se ale ověřuje dlouhým používáním. Design klávesnice je maximálně ergonomický, klávesnice je „zvlněná“, spodní řada kláves je umístěna výše než klávesy ve středu klávesnice. Na zadní straně najde uživatel stavitelné zarážky, pro individualizaci výšky klávesnice nad pracovní plochou. Každý si ji tak může posadit tak, aby mu maximálně vyhovovala.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud