Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

AirPods jen pro jablíčkáře? Bezplatná aplikace umožní používat ikonická sluchátka i s Androidem

Josef Mika 21.11.2023
Zdroj: Pixabay/hussain05

Sluchátka AirPods lze používat i v systému Android, ale ne se všemi funkcemi, které jsou schopné poskytovat. Bezplatná aplikace CAPod přináší zážitek z iOS i do systému Android.

Kapitoly článku

Mnoho uživatelů Androidu používá sluchátka AirPods – díky Bluetooth se je (většinou) podaří připojit i ke smartphonu. Bohužel ne všechny funkce sluchátek Apple lze využít i mimo systém iOS. 

Praktická doprovodná aplikace CAPod to rychle změní. Verzi se všemi funkcemi Pro můžete mít zdarma. Stačí využít alternativní obchod s aplikacemi F-Droid.

Plné využití sluchátek AirPods v systému Android

Aplikace CAPod
Používání Airpodů v systému Android usnadňuje široká škála funkcí aplikace CAPod.
Zdroj: CAPod/Android

Apple je známý tím, že jeho produkty ve vlastním ekosystému dokonale spolupracují. Nejlepší zkušenosti s AirPods proto získáte v systému iOS. CAPod přináší drobné, ale důležité optimalizace i pro Android.

Sluchátka se tak po nasazení automaticky připojí a po vyjmutí z ucha pozastaví přehrávání. Mimořádně praktický je také podrobný ukazatel stavu baterie jednotlivých sluchátek AirPods a pouzdra. Informace o baterii lze zobrazit také jako oznámení nebo widget.

CAPod: zdarma, ale sluší se podpořit vývojáře

CAPod upgrade
Nemáte dost peněz na koupi aplikace ve verzi Pro? Vývojář projevuje pro majitele AirPods, kteří je chtějí provozovat plnohodnotně i na Androidu, dostatek pochopení.
Zdroj: CAPod

Aplikaci CAPod najdete samozřejmě v obchodě Google Play. Pro získání všech funkcí, jako je detekce ucha nebo vyskakovací okno pro připojení, je však nutný upgrade na verzi Pro za 3,59 €.

Aplikaci se všemi funkcemi si však můžete stáhnout zdarma v alternativním aplikačním obchodě F-Froid. Tam je k dispozici bezplatná verze s otevřeným zdrojovým kódem (FOSS) jako soubor APK. Pokud v průběhu nastavování aplikace vyberete funkci Pro, budete vyzváni k jednorázovému příspěvku vývojáři.

Mohlo by vás zajímat

Pokud zde vyberete možnost "Všechny peníze jsem utratil/a za AirPods", automaticky získáte přístup ke všem funkcím Pro. Dobrovolný příspěvek vývojáři darken je možné kdykoli zaslat prostřednictvím nastavení. Doporučujeme!

Alternativa pro Windows: AirPodsDesktop

AirPodsDesktop
AirPodsDesktop zobrazuje indikátor baterie v oznamovací oblasti hlavního panelu Windows.
Zdroj: AirPodsDesktop/Windows

Pokud chcete mít s AirPods zkušenosti podobné systému macOS i v počítači s Windows, můžete vyzkoušet nástroj AirPodsDesktop. Vývojáři se drží podobného přístupu a snaží se co nejvěrněji napodobit rozhraní Applu s animacemi.

Zdroj: CAPod/F-Droid, AirPodsDesktop


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud