Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aktualizace Photo Studia X přináší řadu novinek

Pavel Trousil 06.09.2017

Grafický program Zoner Photo Studio X slaví první rok a jeho aktualizace přináší mimo jiné unikátní retušovací štětec.

Český program pro správu a editaci fotografií Zoner Photo Studio X přichází s podzimní aktualizací, kterou završuje rok od svého vydání. Nedestruktivní modul Vyvolat získává retušovací nástroje, jež podle tvůrců svými možnostmi nemají u jiných editorů konkurenci. Vrstvy úprav v modulu Editor uživatelům zjednoduší experimenty s expozicí, křivkami či úrovněmi. ZPS X už také umožňuje plnohodnotný střih videa, které lze volně kombinovat s fotkami i hudbou.

 screenshot-vrstvy-uprav2-nahled

Každý tah pod kontrolou

Přelomovou novinkou podzimní aktualizace je retušovací štětec v nedestruktivním modulu Vyvolat. Štětec vůbec jako první na světě dovoluje kombinaci více masek a zároveň více tahů v rámci jedné masky. Každý jednotlivý tah lze přitom kdykoli upravit či smazat, aniž by snímek ztratil kvalitu. Automatické dohledávání zdrojové oblasti pro retuši navíc výrazně přispívá k urychlení práce. Novinkou je i podpora přítlaku pera tabletu v modulu Vyvolat, která konkurenci chybí. Příchod retušovacích nástrojů tak dělá z modulu Vyvolat komplexní prostor, kde fotograf zvládne celý editační proces.

 screenshot-retuse2-nahled

Ovládání tabletem i nedestruktivně

Podpora přítlaku u grafických tabletů je zpět v ZPS. A díky postavení na čerstvé technologii Windows Ink je v mnohem lepší kondici. Grafici nyní mohou pomocí přítlaku ovlivňovat průměr, krytí, hustotu, rozmazání a u štětců i rozestup. Funkce je dostupná nejen v modulu Editor, ale také ve Vyvolat. A právě s možností ovládat přítlakem tolik parametrů nedestruktivně je ZPS X vůbec první na světě.

  screenshot-tablet

Snadnější tisk dokumentačních fotek

Hlavně firemní zákazníky potěší návrat indexových tisků do ZPS. Tisk portfolia, dokumentačních fotografií či prostě náhledů fotek s popisky na jednu stránku je teď záležitostí několika kliknutí. Menu indexových tisků se usídlilo v modulu Vytvořit a nabízí více možností formátování než kdy dříve. Uživatel si může vybrat ze šablon či sám nastavit rozložení obrázků, vzhled papíru a vytvořit doplňující text. Mezi další novinky podzimní aktualizace patří rychlejší načítání složek s větším množstvím obrázků, podpora online-only souborů v úložišti OneDrive či lepší ilustrace hranic rozmazání štětců. Přibyly také klávesové zkratky pro rychlé povolení a zakázání masek, či pro zobrazení pouze masky. ZPS X si nově rozumí s tracklogy bez výškových informací a s RAWy z nových fotoaparátů včetně Nikonu D7500 a Canonu 6D Mark II.

 screenshot-indexove-tisky-nahled

Novinky jsou zdarma k vyzkoušení

Zoner Photo Studio X lze pořídit v podobě předplacené roční licence za 1188 Kč. Během předplatného mají uživatelé nárok na průběžné aktualizace programu, exkluzivní návody či jiné materiály a také na přednostní technickou podporu zdarma.

Plná verze Zoner Photo Studia X je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz. Uživatelé, kterým již vypršela zkušební verze a ZPS X si nezakoupili, si mohou novou aktualizaci vyzkoušet bezplatně na 10 dní. Více detailů o podzimní aktualizaci si můžete přečíst v sekci Prozkoumat na stránkách www.zoner.cz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud