Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Alternativa WhatsAppu: Google a Samsung sjednocují svůj messenger

Josef Mika 19.09.2018

Google a Samsung oznámily, že v budoucnu budou spolupracovat na spojení obou svých messengerů - Android Messages a Samsung Messages. Měla by se při tom zejména uplatnit technologie RCS.

Samsung oznámil v tiskové zprávě novou spolupráci s Googlem. V souladu s tím budou obě společnosti v budoucnu spolupracovat na propojení vlastních aplikací na posílání zpráv „Samsung Messages“ a „Android Messages“. Spolupráce by neměla přinést pouze „lepší messenger“, jak je uvedeno v prohlášení. Současně obě společnosti také chtějí znovu podpořit standard RCS-Messenging.
RCS označuje sadu služeb Rich Communication Services a byla vyvinuta mezinárodním sdružením pro mobilní komunikace GSMA jako standard pro integrované messengery, na kterém se provozovatelé sítí dohodli. Standard byl původně určen k nahrazení klasických SMS a je mimo jiné silně podporován společností Google.

RCS: v budoucnosti ve všech nových smartphonech Samsung

Také Samsung věří v RCS a chce v budoucnu implementovat tuto technologii do všech smartphonů s Androidem 9.0 a vyšším. Zatím tento standard podporují modely Galaxy S8, S8 Plus, S9, S9 Plus, Note 8, Note 9 a některé smartphony řady A a J, které budou oznámeny v blízké budoucnosti.
Pokud spojení obou messengerů prostřednictvím služby RCS uspěje, mohou uživatelé (na rozdíl od klasických SMS) provozovat skupinové chaty a skupinová volání, stejně jako posílat videa a obrázky, aniž by museli instalovat jiné messengery.
Ale i to vyvolává otázku, proč bychom vlastně vůbec měli tento Google-Samsung messenger používat. Vždyť tyto funkce nabízí také WhatsApp, Telegram nebo Threema.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud