Menu
Časopis Chip

Špion v obývacím pokoji

Špion v obývacím pokoji

Špion v obývacím pokoji | obr:výrobce

Moderní televize jsou připojeny k internetu. Ale to, co všechno zjišťují a on-line odesílají, není jasné. Ukážeme vám, jak si co nejlépe uchránit své soukromí.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 07/2021: Dnešní televizory už toho v podstatě nemají moc společného se starými dobrými blikajícími krabicemi s katodovou trubicí. Přísně vzato, o televizním přijímači, jako tomu bylo v minulosti, již nelze hovořit. Spíše by se dalo říci, že jde o vysílač i přijímač v jednom, protože inteligentní televizory jsou v podstatě malé počítače, které jsou ve dne i v noci připojeny k internetu – a přijímají a zároveň nepřetržitě vysílají. Co a komu ale moderní televizory s připojením ve skutečnosti posílají? A měl bych se o to jako běžný divák vůbec zajímat? Na první otázku musíme odpovědět „To opravdu nevíme“. No druhou otázku je ale odpověď spíše kladná.

Například moderní televizory jsou díky automatickému rozpoznávání obsahu (ACR – Automatic Content Recognition) schopné velmi přesně zaznamenat televizní chování člověka. Kromě toho je možné sledovat a zaznamenat využívání aplikací, které máte v televizoru nainstalované, vaše chování při procházení a klikání, nebo dokonce i biometrická data, jako je váš hlas. Totéž platí pro streamovaný obsah. Všechny tyto údaje o individuálním používání lze využít například pro personalizovanou reklamu. Zákazník se však před nákupem jen stěží dozví o tom, jak budou jeho data využita. Máme pro Vás tipy, jak si co nejlépe zajistit soukromí při sledování moderních televizorů.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení