Menu
Časopis Chip

Test mini PC a barebonů

Test mini PC a barebonů

Test mini PC a barebonů | Chip

Mini PC jsou ideální do malých domácích kanceláří a pracovišť. Otestovali jsme 20 kompaktních PC.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 10/2021:  Prodeje stolních počítačů a notebooků v loňském roce výrazně vzrostly. Není divu, protože se nebývale zvýšila i poptávka po výkonných zařízeních pro domácí kancelář. Řada uživatelů si uvědomila, že notebook je sice díky snadné přenositelnosti a kompaktním rozměrům praktický, ale na dlouhodobou práci se nehodí. Pokud s počítačem pracujete osm hodin denně, potřebujete velkou obrazovku a plnohodnotnou klávesnici a myš. Tyto argumenty jednoznačně svědčí ve prospěch klasických počítačů, ovšem na druhou stranu zabírá běžný stolní počítač poměrně dost místa a často bývá kvůli vestavěným ventilátorům příliš hlučný.

Co tedy dělat, když už potřebujete koupit nový pracovní počítač? Jednou z možností je notebook a dokovací stanice, ale takové řešení má smysl hlavně v případě, že pro případ pracovních cest nezbytně potřebujete mobilní počítač. Většina lidí ale s sebou notebook kvůli práci nosit pravidelně nemusí a používá jej výhradně na pracovním stole. V takovém případě představují zajímavou volbu miniaturní počítače. Ty jsou zpravidla malé, lehké a většinou pracují naprosto tiše. Řadu modelů lze navíc připevnit za monitor, takže nebudete muset mít na stole ani samotný počítač, ani nevzhlednou změť kabelů.

 V naší laboratoři jsme otestovali 20 miniaturních počítačů a tzv. „barebone“ systémů a poradíme vám ty nejlepší. Kompletní test i s výsledkovou tabulkou najdete v Chipu 10/2021, který vychází 22. září.

Obsah: Všechna témata Chipu 10/2021

 

 


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení