Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Counter-Strike 2 přinese do klasické střílečky obrovské technické změny

Pavel Trousil 23.03.2023

Firma Valve Software oznámila pokračování jedné ze svých nejslavnějších on-line her. Hra Counter-Strike 2 bude uvedena na trh letos v létě po několika měsících testování a přinese především technické změny, jako realističtější kouř z dýmovnic a lepší zvuk. Zásadní změna designu se nechystá.

Kapitoly článku

Hra Counter-Strike vznikla v roce 1999 jako modifikace hry Half-Life. V roce 2000 ji získala společnost Valve Software, která Half-Life vyvíjí, a vydala ji jako komerční produkt. Následovaly tři další verze: Counter-Strike: Counter-Strike: Condition Zero a Counter-Strike Source v roce 2004 a Counter-Strike: Global Offensive v roce 2012. Counter-Strike: Global Offensive (obvykle zkráceně jen "CS:GO") je v současnosti vlajkovou lodí hry Counter-Strike, ale to se letos v létě změní.

header-ctt-nahled

Hra se v zásadě nezmění, ale technicky značně vylepší. | Zdroj: Valve software

Co se změní

Counter-Strike 2 nenabízí zásadní změnu designu původní hry. Bude zdarma a má nahradit CS:GO a jde jen o výrazné technické přepracování CS:GO. Valve například v novém enginu vylepší osvětlení a další efekty na různých mapách hry. Mapy "Touchstone", jako je Dust2, si zachovají stejnou geometrii a vlastnosti jako jejich protějšky v CS:GO, ale s některými vylepšeními osvětlení nebo materiálů.

Mapy "Upgrade" využívají nové osvětlení Source 2 od Valve, fyzikální vykreslování a další moderní prvky pro znatelně lepší grafiku. A mapy "Full Overhaul" budou od základu přepracovány s novou geometrií a funkcemi.

Realističtější kouř

Kromě toho Valve přepracuje to, jak ve hře funguje kouř. Kouřové granáty (dýmovnice) jsou klíčovou součástí hratelnosti ve všech verzích hry Counter-Strike. Nyní budou tyto granáty vytvářet mnohem realističtější kouř, který bude přirozeněji reagovat na osvětlení, geometrii a objekty, které jím procházejí. Kouř se nově vyvalí z otevřených dveří a rozbitých oken, nezastaví ho schody, zaplní delší chodby a spojí se s dalšími oblaky.

Mnohem realističtější bude ve hře kouř. | Zdroj: Valve software

Tato jediná změna bude mít mnohem větší dopad na skutečné kompetitivní hraní než většina ostatních změn, které Valve dosud oznámila. Druhou významnou aktualizací, která má význam pro hratelnost, je nový systém sledování hráče, který zpřesňuje některé akce (pohyb, střelbu a házení) tím, že změny zjišťuje mnohem častěji.

V online hrách pro více hráčů se aktualizace klientů a serverů o změnách stavu provádějí s určitou frekvencí – tickrate. V tak rychlé a přesné hře, jakou je Counter-Strike, by to občas mohlo vést k okrajovým případům, kdy by mezi klienty docházelo k významným rozdílům. Valve zatím nezachází do přílišných podrobností, ale tvrdí, že tento problém (který je v online multiplayerových hrách běžný) bude v Counter-Strike 2 vyřešen.

Přesnější bude i střelba a pohyb hráčů. | Zdroj: Valve software

Zatím si novou verzi hry mohou vyzkoušet jen ti pozvaní. Valve bude postupně před letním spuštěním zvát další účastníky a bude je vybírat na základě faktorů, jako je doba hraní. Valve zatím neuvedla přesné datum veřejného vydání hry Counter-Strike 2 – pouze léto 2023. Finální verze hry Counter-Strike 2 dorazí hráčům jako bezplatný upgrade hry CS:GO.

Pokud CS hrajete, vaše sbírka vybavení zůstane v bezpečí – při přechodu mezi hrami CS:GO a Counter-Strike 2 nepřijdete o žádný ze svých předmětů. Co víc, v enginu Source 2 budou vypadat ještě lépe.

Zdroj: Valve Sotfware


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud