Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Disney+ chystá novinku, ze které nebudete nadšení: brzy možná i v Česku

Jakub Fišer 02.10.2023
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Streamovací platforma Disney+ se dost možná stane již druhou službou svého typu, která zavede speciální opatření proti sdílení hesel mezi uživateli. V minulosti jsme o tom již informovali, nyní však Disney+ zavádí v Kanadě něco podobného, co nedávno přinesl Netflix do celého světa.

Kapitoly článku

Disney+ omezí sdílení hesel

Informoval o tom kanadský technologický magazín Mobile Syrup. Ten cituje z nových podmínek pro využívání služby Disney+: „Pokud není vaším tarifem povoleno jinak, nesmíte své předplatné sdílet mimo svou domácnost. ‚Domácností‘ se rozumí soubor zařízení spojených s vaším hlavním osobním bydlištěm, která používají osoby, které v něm bydlí. Pro některé úrovně služeb mohou platit další pravidla používání.“

Bohužel není jasně specifikováno, co nastane, když bude tato „domácnost“ porušena. Podmínky nicméně dále stanoví: „Dle vlastního uvážení můžeme analyzovat používání vašeho účtu, abychom zjistili, zda je dodržována tato smlouva. Pokud zjistíme, že jste porušili tuto smlouvu, můžeme omezit nebo ukončit přístup ke službě a/nebo podniknout další kroky povolené touto smlouvou.“

Podle kanadských zdrojů dojde k zavedení funkce 1. listopadu 2023. Zajímavá je však část podmínek, kde Disney uvádí, že využívat služeb nad rámec jedné domácnosti nesmíte „pokud není vaším tarifem povoleno jinak“.

Mohlo by vás zajímat

Nové podmínky v Kanadě

Co to znamená? Netflix má podobnou výjimku také, a to u nejvyšší tarifu, kde si mohou uživatelé náhradní přístup do více než jedné domácnosti dokoupit za 79 korun měsíčně (nad rámec 319 Kč měsíčně, kolik stojí samotný nejvyšší tarif).

Generální ředitel Disney Bob Iger již v létě přiznal, že podobné opatření jeho platforma do budoucna chystá. První tedy přijde na přetřes Kanada, jak je patrné z nových podmínek. Nedlouho poté by měla následovat i Evropa, zatím však není jasné, kdy přesně k této změně dojde. V tuto chvíli není u Disney+ sdílení hesel problém, stejně jako u Voyo nebo HBO Max.

Zdroj: Mobile Syrup, Disney


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit



Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud