Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

DVD a Blu-ray disky rychle vycházejí z módy

Pavel Trousil 10.06.2023

Po několika letech soužití je nyní stále jasnější, že služby streamování videa nakonec vytlačí DVD a Blu-ray disku z trhu, nebo se z nich stane zcela minoritní záležitost. Dokládají to i data společnosti Statista. Streamovací služby nabízí pohodlí i kvalitu.

Zatímco v počátcích streamování byly fyzické formáty z hlediska kvality zvuku a obrazu výrazně lepší, díky širokopásmovému a mobilnímu připojení s velkou šířkou pásma už není problém streamovat i 4K video se zvukem Dolby Atmos.

29778-nahled

Podíl respondentů, kteří sledovali video na DVD/Blu-ray v posledních 12 měsících. (Německo, USA, Indie, VB, Kanada, Francie, Čína). | Zdroj: StatistaStreamovací služby jako Netflix, Disney+ nebo Apple TV+ navíc nabízejí přístup k rozsáhlým sbirkám pouhým stisknutím tlačítka. A díky chytrým televizorům je snadnější než kdy dříve sledovat oblíbený obsah i na velké obrazovce. I když vždy budou existovat sběratelé, kteří dávají přednost fyzickým médiím, nebo lidé ve venkovských oblastech se špatným internetovým připojením, je jasné, že díky pohodlí a flexibilitě se pro většinu lidí stalo preferovaným způsobem sledování videoobsahu streamování.

Podle zjištění společnosti Statista Consumer Insights DVD a Blu-ray po celém světě rychle vycházejí z módy, přičemž podíl respondentů, kteří sledují video z fyzického formátu, klesá, někdy i výrazně, na všech hlavních trzích.

Zdroj : Statista


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud