Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Galaxy S22 jako záchrana: ukončená řada Note bude žít dál ve verzi S22 Ultra

Jiří Palyza 04.10.2021

Řada smartphonů Note společnosti Samsung je zřejmě minulostí. Ale Galaxy S22 ji má do jisté míry zachránit. Ukončená řada by měla dál pokračovat alespoň v jednom zástupci, a tím by měl být S22 Ultra.

Nový Samsung GalaxyS22 Ultra má údajně vestavěné pero S-Pen. Vždy dobře informovaný uživatel Ice Universe se tuto informaci dozvěděl ze dvou nezávislých zdrojů a píše o ní na svém profilu v síti Weibo. Tato novinka docela dobře zapadá do celkového obrazu, protože už předminulý týden se objevily zvěsti, že řada Samsung Galaxy Note je sice mrtvá, ale ne tak docela.

Chystaná řada Samsung Galaxy S22 údajně zaplní mezeru po řadě Note. To se týká i zahrnutého pera S-Pen a nového, poněkud ostřejšího designu, který připomíná řadu Note. Zatímco Samsung Galaxy v řadě S21 sice už může pro své ovládání dotykové pero S-Pen používat (je s ním kompatibilní), ale jen ve verzi Ultra, spekuluje se, že v nadcházející řadě S22 to půjde u všech tří modelů. Navíc pokud by uživatelé chtěli S-Pen nosit uložený v těle smartphonu S21, je třeba vyměnit kryt za typ, který je k tomu speciálně upraven.

Samsung Galaxy S22 Ultra by měl být vybaven perem S-Pen

note

Pokračovatelem ukončené řady Note by měl být model Galaxy S22 Ultra, který bude také vybaven dotykovým perem S-Pen. | Zdroj: Zana Latif/Unsplash

Nyní to tedy vypadá, že Samsung Galaxy S22 Ultra může v pouzdře obsahovat i pero S Pen, které bude oproti stávajícímu modelu mírně zkrácené, aby bylo kompatibilní s rozměrem mobilu a šlo uložit do jeho těla. To by z něj prakticky udělalo nový Note – i když se tak nebude jmenovat. Samsung Galaxy S22 Ultra se trochu rozšiřuje na poměr stran 19,3:9, aby pro stylus uvolnil místo.

Kromě jiného má mít S22 Ultra akumulátor s kapacitou 5000 mAh. Ten by měl poskytnout dostatek výkonu, aby náročným uživatelům vydržel celý den. Tyto informace však zatím nebyly oficiálně potvrzeny a na představení nových vlajkových lodí si budeme muset počkat ještě několik měsíců. Ale vyčkejme a uvidíme, mohlo by to být zajímavé.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud