Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google spustil vlastní „kuchyň“: vytvořte si vlastní variace smajlíků

Jakub Fišer 18.09.2023
Zdroj: se svolením Googlu

Americká společnost Google přinesla zásadní novinku, kterou ocení zejména fanoušci emotikon všech tvarů, barev a významů. Google totiž přímo ve vyhledávači spustil tzv. kuchyň, neboli editor emotikon založený na kombinaci různých variant. Údajně má s vytvářením nových varianta pomáhat umělá inteligence.

Kapitoly článku

Speciální editor emotikon byl představen již před několika lety pro telefony s operačním systémem Android. Konkrétně byl součástí klávesnice Gboard. Nyní však editor přichází jako volně dostupná webová aplikace pro vyhledávač Google. Editor nese název „Emoji Kitchen“, tedy „kuchyň emotikon“.

Editor vlastních smajlíků

Každý si tak může „uvařit“ vlastní emotikony kombinací dříve těžko zkombinovatelných variant jednotlivých smajlíků. Minulý týden to oznámila na síti X Jennifer Daniel, která pracuje ve společnosti Unicode a jedním z jejích projektů je právě kuchyň, tedy editor smajlíků. Na svém profilu na síti nyní sdílí nejbizarnější varianty smajlíků.

Abyste se do „kuchyně“ podívali také, stačí zamířit do vyhledávače Google a napsat „emoji kitchen“. Okamžitě se vám jako první ve vyhledávání objeví nástroj, plně lokalizovaný do češtiny. Po stisknutí tlačítka „Vaříme“ se můžete pustit do vlastní seance kreativity.

Ukázka editoru emotikon Emoji Kitchen
Zdroj: Google / Emoji Kitchen press kit

Co s novými výtvory?

Uživatelé na počítačích nebo na přístrojích Apple mohou vytvořené emotikony zkopírovat do schránky coby PNG soubory s transparentním pozadím a sdílet je svým kamarádům. Uživatelé telefonů s Androidem si mohou nově vytvořené emotikony rovnou přidat k oblíbeným a používat je přímo z rozhraní klávesnice Gboard.

Server 9to5Google, který měl jako jeden z prvních možnost si program vyzkoušet, si rovnou postěžoval, že emotikon na webu není tolik, jako v rozhraní klávesnice Gboard. Kombinací je tedy o to méně. Přesto se ale s tímto webovým nástrojem dá strávit několik desítek minut.

Zdroj: Google, 9to5Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud