Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

GTA 6 je blízko? Oficiální zdroje potvrzují, kdy hra vyjde

Jakub Fišer 18.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Už nějakou dobu nebylo slyšet o očekávaném GTA 6. Hra od studia Rockstar Games dostala v prosinci svůj první trailer a od té doby, jako by se po ní slehla zem. Oficiální zdroje však nyní potvrzují překvapivé datum vydání – dle vývojářů i vydavatele nové GTA 6 vyjde skutečně na podzim roku 2025.

Kapitoly článku

Kdy vyjde GTA 6?

Vydavatelská a distribuční společnost Take-Two Interactive, která vlastní i vývojářské studio Rockstar Games, ve svých finančních výsledcích zmiňuje plán vydávání nových AAA titulů. K těm se řadí tenisový Top Spin 2K25, který vyšel v dubnu, dále NBA 2K25, WWE 2K25 (oba v roce 2025) a také Grand Theft Auto VI, tedy GTA 6.

Take-Two přímo uvádí, že hra dorazí na podzim kalendářního roku 2025. Vydavatel tím pádem potvrzuje dřívější spekulace právě o tomto vydání. Studio Rockstar Games zatím toto prohlášení nijak nekomentovali. Jediný oficiální zdroj informací z jejich strany vychází z prosincového traileru, na jehož konci se objeví „vychází 2025“.

Těžko komentovat, zdali Take-Two má více informací, které může sdílet, anebo zdali svým vývojářům tento „deadline“ zadali a chtějí ho naplnit, ať se děje cokoliv. Stále totiž platí, že hra může být zpožděna, datum vydání přesunuto a podobně.

Mohlo by vás zajímat

Zatím pouze na konzole

Více oficiálních informací v tuto chvíli nemáme. Stále platí, že hra by měla jako první vyjít na konzole Xbox Series X|S a PlayStation 5, potažmo PlayStation 5 Pro, pokud již vylepšená subgenerace bude na trhu. PC zatím v plánu není.

Původní trailer z prosince 2023 navíc nese číslovku „1“, lze tedy očekávat, že do podzimu 2025 dorazí ještě minimálně jeden další trailer na hru. Pro srovnání: předchozí GTA 5 z roku 2013 nabídlo před vydáním dva trailery, jednu 5minutovou gameplay ukázku a medailonky všech hlavních postav.

Zdroj: Take-Two (finanční výsledky, strana 29)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud