Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Hacknuto fórum Epic games

redakce 19.07.2015

Neznámí útočníci hackli fórum společnost Epic Games, stojící například za hrami Gears of War nebo Unreal Tournament. Kam všude se hackeři dostali prozatím není známo. 

Když se na fóru oblíbených Epic games, stojících za hrami Infinity Blade, Gears of War, nebo Unreal Tournament objevila zpráva, že z důvodů provádění údržby bude fórum chvíli mimo provoz:

We’re performing some Epic maintenance tasks. Everything will be back shortly!

nikdo se příliš nevzrušoval. Jak se ale později ukázalo, důvodem odstávky rozhodně nebyla běžná údržba. Fórum totiž hackli neznámí útočníci a (pravděpodobně) získali přístup ke všem datům - uživatelským jménům a heslům, e-mailovým adresám a datům narození. Krátce poté obdrželi uživatelé upozornění, že „pravděpodobně“ došlo k hacku a že by si měli změnit heslo – a to nejen na stránkách fóra, ale na dalších místech, kde používají stejné heslo. Experti navíc varují před zvýšeným rizikem phishingových e-mailů. Další podrobnosti najdete na http://www.hotforsecurity.com/blog/epic-games-forum-hacked-change-your-online-passwords-an-beware-of-phishing-12283.html


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud