Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Hraní her na televizoru pomocí Steam Linku

Pavel Trousil 15.03.2018

Steam Link je malé zařízení s nízkou cenou, které lze přes HDMI připojit k televizoru nebo třeba projektoru. Z osobního počítače nebo notebooku pak můžete do Steam Linku streamovat hry a hrát tak pohodlně na velké obrazovce televizoru.

Připojení je bezdrátové a obraz je obvykle zasílán v rozlišení 1 080p při frekvenci 60 snímků za sekundu. Abyste ale mohli hru pohodlně ovládat, potřebujete k tomu vhodný herní ovladač. Využít můžete například ovladač DualShock pro Sony PlayStation 4, který se přes bezdrátové rozhraní Bluetooth propojí se Steam Linkem. Abyste propojení dosáhli, musíte nejprve herní ovladač připojit k zařízení pomocí kabelu USB. V hlavní nabídce zařízení přejděte na nastavení »Settings« a poté vyberte »Bluetooth«. Následně na herním ovladači stiskněte tlačítko »X« a kabel USB můžete odpojit. Potom je ještě potřeba na ovladači stisknout tlačítko »PS« a »Share« a ovladač by měl začít blikat. Steam Link by si pak měl automaticky vyhledat ovladač PS4 a zobrazit ho v seznamu připojených Bluetooth zařízení.

Podobně to funguje i s ovladačem pro PlayStation 3. Nejprve jej zapojíte přes USB kabel ke Steam Linku a následně stisknete tlačítko »PS«. Pak přejdete na »Settings« a sekci »Bluetooth«. Budete-li pak chtít aktivovat bezdrátový ovladač, stisknete znovu tlačítko »PS«. Po několika vteřinách by se měl objevit v seznamu Bluetooth zařízení Steam Linku. Pak odpojte USB kabel. Některé televizory Samsung mají Steam Link přímo v sobě zabudovaný.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud