Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

I mistr Apple se někdy utne: zákazník dostal místo iPhonu čínský fejk

Jakub Fišer 20.11.2023
Zdroj: Thai Nguyen / Unsplash

Velice bizarní nákup absolvoval zákazník společnosti Apple z Velké Británie. Oficiální cestou si objednal nový iPhone 15 Pro Max, když mu však dorazil, nestačil se divit. Namísto telefonu, který čekal, dostal čínskou napodobeninu s Androidem.

Kapitoly článku

iPhone nebo fejk?

Se svým zážitkem se zákazník s přezdívkou u/theEdmard pochlubil na fóru Reddit. Oficiální cestou učinil objednávku na webu Apple, kde si objednal nový iPhone 15 Pro Max v přírodní titanové barevné variantě.

Jakmile zásilka dorazila, okamžitě pojal podezření, že něco není v pořádku. Telefon vybavil z krabičky a ihned rozpoznal, že jde o falešný kus. „Otevřel jsem krabici a první věc, kterou jsem si všiml, je fólie na obrazovce. Další věc, kterou jsem si všiml, když jsem ho zapnout, obrazovka nevypadala správně,“ uvádí poškozený uživatel na Redditu.

A zmiňuje další zvláštnosti: brada na spodní hraně obrazovky, předinstalované aplikace jako Facebook nebo TikTok, zasekaný operační systém, který se jakoby snaží imitovat iOS. Bylo zkrátka okamžitě jasné, že jde o napodobeninu. Jak je to ale možné, když objednával z oficiálního e-shopu Apple?

Falešný iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Reddit, se svolením u/theEdmard
Falešný iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Reddit, se svolením u/theEdmard

Problém u DPD

Chyba pravděpodobně nastala někde u dodavatele nebo u přepravce. Diskutující uživatelé na Redditu zmíňují nejčastěji cílenou výměnu produktu za fejk u dopravce DPD, který zásilku vyřizoval.

„Co je šílené, je to, že celá dodávka byla sledovatelná přes webové stránky Applu a sledovací číslo na krabici odpovídalo, takže proces nebyl vůbec narušen ani ze strany Applu,“ dodává ještě rozhořčený zákazník.

Celý příběh má naštěstí dobrý konec, na podnět Apple reagoval a domluvil se zákazníkem dodání nového kusu. Ten mu měl být zaslán pomocí DHL Express a dorazil do dvou dnů. Zkraje října však podobný problém řešilo i několik dalších uživatelů, a to přímo na fórech Apple. Tehdy si uživatelé objednali nový iPhone 15 Pro Max, přišel jim však loňský model iPhone 14 Pro Max.

Zdroj: Reddit, Apple


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud