Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhone 15 Pro Max v testu fotoaparátu: porazil (skoro) všechny Androidy

Jakub Fišer 28.09.2023
Zdroj: Apple / iPhone 15 Pro press kit

Tou úplně nejdůležitější inovací u nového iPhonu 15, hlavně pak u vrcholného provedení iPhone 15 Pro Max, je vylepšený fotoaparát. Jak nyní uvádí DxOMark, renomovaný web zaměřený na testy fotomobilů, iPhone dokázal překonat skoro všechny androidové telefony.

Kapitoly článku

Nový iPhone podle odborníků z DxOMark produkuje nadmíru dobré fotografie v interiéru i exteriéru, exceluje také při HDR hrátkách, portrétním focení (ve dne i v noci) a samozřejmě v segmentu videotvorby.

iPhone 15 Pro Max – výborný fotomobil

Kladnou známku si dále odnáší nulové zpoždění závěrky, které umožňuje zachytit rozhodující okamžik za většiny podmínek, výrazně lepší možnosti zoomu pro velké vzdálenosti oproti předchozím modelům generacím, vynikající a propracované rozostření pozadí u portrétů, které lze přidat i po pořízení fotografie.

Jak vidno, iPhone 15 Pro Max si se svou trojčlennou sestavou fotoaparátů odnesl velmi zajímavé hodnocení. Jakou výbavou vlastně novinka disponuje?

  • 48Mpx hlavní snímač (ve výchozím stavu fotí ve 24 Mpx) – 24 mm, clona f/1.78, Dual Pixel autofokus, optická stabilizace obrazu
  • 12Mpx širokoúhlý fotoaparát – 13 mm, clona f/2.2, Dual Pixel autofokus
  • 12Mpx teleobjektiv – až 120 mm, clona f/2.8, Dual Pixel autofokus, optická stabilizace obrazu, 5× optický zoom bez ztráty kvality

Kompletní hodnocení DxOMarku

Apple iPhone 15 Pro Max v DxOMarku
Zdroj: se svolením DxOMark

Několik záležitostí u iPhonu 15 Pro Max však web DxOMark také zkritizoval. Jde například o omezenou kvalitu zoomu, než se projeví teleobjektiv, delší uzávěrku při slabém osvětlení. Také to, že některé inovace v oblasti kvality obrazu, jako je například HDR na fotkách, jsou v současné době k vidění pouze v ekosystému společnosti Apple.

V celkovém součtu se nový iPhone umístil se 154 body na druhém místě celého žebříčku. Překonal tedy androidové fotomobily Oppo Find X6 Pro, Honor Magic 5 Pro a o 8 bodů také loňský iPhone 14 Pro Max. První místo mu však uniklo, o 2 body je stále lepší Huawei P60 Pro. Ten se prodává i v Česku, nicméně má vážný nedostatek v podobě absence služeb Google.

Zdroj: DxOMark


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud