Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Je to omyl nebo záměr? Z informační sítě X, dříve Twitteru, byla odstraněna možnost hlásit dezinformace

Jiří Palyza 29.09.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Síťová platforma X, kterou provozuje Elon Musk, nedávno zrušila možnost nahlašovat příspěvky, obsahující nepravdivé informace. Důvody tohoto rozhodnutí jsou prozatím nejasné.

Kapitoly článku

V současné éře internetu je šíření dezinformací závažným problémem. Platformy sociálních médií proti tomu zavedly různé funkce, ke kterým patří možnost sdílené tvrzení vyvrátit nebo nahlásit zavádějící příspěvky.

Otevřený dopis adresovaný X

Informační platforma X, jak krátce po svém zakoupení Elon Musk přejmenoval někdejší Twitter, zřejmě nedávno odstranila možnost nahlašovat příspěvky, které obsahují nepravdivé informace. Australská skupina pro digitální výzkum Reset.Australia, tuto změnu objevila a upozornila na ni v otevřeném dopise společnosti X.

Mohlo by vás zajímat

V dopise Reset.Australia poukazuje především na skutečnost, že sice stále lze nahlásit příspěvky obsahující nenávistné projevy, zneužívání, obtěžování, ohrožování bezpečnosti dětí a narušující ochranu soukromí, ale ne už příspěvky, které jsou zavádějící a obsahují nepravdy.

Stojí za vším Elon Musk?

Hlášení nezákonného obsahu X
Australské organizaci Reset.Australia se nelíbí, že X neumožňuje hlášení zavádějícího a nepravdivého obsahu. Upozorňuje, že by to mohlo být v rozporu s australským kodexem pro dezinformace.
Zdroj: X

Důvody tohoto rozhodnutí jsou zatím nejasné, protože společnost X se k tomu doposud nevyjádřila. Existuje ale možnost, že by to mohlo úzce souviset se způsoby vedení společnosti a rozhodováním Elona Muska.

Mohlo by vás zajímat

Musk už v minulosti učinil pochybná rozhodnutí, která působí dojmem, že jdou spíš proti zájmům uživatelů. Patř k nim například možnost platit za modrý symbol, potvrzující ověřeného uživatele, nebo nedávné diskuze o měsíčním poplatku za používání platformy.

Zdroj: Tech Crunch


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme