Menu
CHIP Speedtest

Nedaří se vám šetřit? Tyto aplikace vám pomohou

10.12.2020 13:41 | Komerční sdělení
Nedaří se vám šetřit? Tyto aplikace vám pomohou

Snažíte se šetřit, ale stále se vám to nedaří? Seznamte se s mobilními aplikacemi na správu financí, se kterými budete mít nad svými výdaji perfektní přehled. Jakmile totiž zjistíte, kam se vaše peníze každý měsíc rozkutálí, snadněji pak zbytečné útraty omezíte na minimum.

Mobilní aplikace na správu financí jsou většinou v základní verzi zdarma a snadno je spárujete s bankovním účtem. Položky placené kartou se propíšou do systému automaticky a to, co platíte hotově, pak do aplikace zadáte ručně. Kromě správy financí aplikace nabízejí celou řadu dalších funkcí, jako je například třídění účtenek, upozornění na blížící se platby nebo digitalizace důležitých dokumentů. Vybrali jsme pro vás tři nejlepší aplikace v češtině, které jsou dostupné jak pro Android, tak iOS. 

Spendee: Jednoduchá a maximálně přehledná

Aplikace Spendee je v každém ohledu povedená. Mezi její největší výhody patří uspořádaná grafika, intuitivní ovládání a chytré třídění výdajů pomocí personalizovaných štítků. Navíc v ní lze vytvořit více peněženek. Jednu můžete mít určenou například na osobní rozpočet a druhou na ten rodinný, který lze sdílet s dalšími členy domácnosti. Aplikace vám rovněž generuje interaktivní grafy, které vám ukážou, kolik peněz jste utratili za zábavu, jídlo nebo oblečení.

Debito: Správa financí i dokumentů v jednom

Debito vedle správy rozpočtu nabízí možnost digitalizace důležitých dokumentů, ať už jsou to záruční listy, nebo nájemní smlouva. Lze si přitom nastavit upozornění na blížící se konec jejich platnosti. Aplikace vám pak včas připomene, že je nejvyšší čas prodloužit smlouvu. V základní výbavě aplikace pak samozřejmě nechybí třídění výdajů a vytváření grafů s měsíčním přehledem příjmů a výdajů. 

Wallet: Všestranný pomocník

Aplikace Wallet patří k těm nejoblíbenějším vůbec. A to nejen v Česku, ale na celém světě. Pomůže vám naplánovat rozpočet a jednotlivé platby přiřazovat ke konkrétním štítkům, takže budete mít lepší přehled o měsíčních výdajích. To však zdaleka není vše. Do této aplikace si totiž můžete zapsat i nákupní seznam, archivovat v ní důležité účtenky nebo si vést rozpočet i v jiné než české měně. 

Mobilní aplikace vám samy o sobě peníze neušetří. Sestavení rozpočtu a sledování výdajů je však tou nejlepší cestou, jak své finance dostat pod kontrolu. V prvé řadě byste měli zjistit, za co utrácíte. Pak si začněte každý měsíc odkládat alespoň 10 % z vašich příjmů jako finanční rezervu. A v neposlední řadě také minimalizujte zbytečné náklady a zrušte nevyužívané předplatné a permanentky.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání