Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Legenda ožívá: Counter Strike 2 oficiálně dorazil, na Steamu je zdarma pro všechny

Jakub Fišer 29.09.2023
Zdroj: Valve / CS 2 press kit

Málokterá multiplayerová kompetitivní střílečka udělala do světa takovou díru, jako série Counter Strike. Po obligátním díle 1.6 dorazil modernější Global Offensive (CS:GO) a nyní to vypadá, že ten zase předá žezlo novému dílu. Counter Strike 2 je ode dnešního dne k mání na Steamu.

Kapitoly článku

Podle oficiálních informací je Counter Strike 2 vlastně bezplatnou aktualizací pro Counter Strike: Global Offensive, už ten byl pochopitelně zdarma. „Už více než dvě dekády nabízí série her Counter Strike jedinečný kompetitivní zážitek, na jehož evoluci se podílí miliony hráčů z celého světa. A tohle je začátek další kapitoly – tohle je Counter-Strike 2,“ stojí v oficiální anotaci.

Nové mapy a dynamický kouř

Podle tvůrců ze studia Valve obsahuje Counter Strike 2 oproti předchozím dílům řadu novinek. Klasické mechaniky týmové hratelnosti zůstávají, lákají však na aktualizovaný mód Premier a úplně nové ratingy v rámci univerza CS.

Těšit se můžete též na vylepšené a přepracované mapy, podstatně modernizované vizuální efekty, zvuky a celkový grafický kabátek adekvátní pro rok 2023. Přece jenom, Counter Strike: Global Offensive byl hrou z roku 2012.

Speciální péči prý dostaly dýmovnice a efekty výbuchů. Kouř se totiž zhmotnil na úroveň speciální herní mechaniky. Přes dýmovnici opravdu nebude nic vidět, dým by měl být hustý a zážitek z toho realistický. Kouř však může být relativně rychle eliminován větrem, popřípadě střelbou, která jím bude prolétat.

Zdroj: GameSpot / YouTube

Zdarma pro PC a Steam Deck

Counter Strike 2 je od čtvrtka dostupný coby bezplatná hra pro všechny zájemce na platformě Windows. Koupit si můžete speciální prémiové členství Prime Status za 14,29 eur (350 korun), které zaručuje exkluzivní suvenýry a předměty do hry. Nový Counter Strike mohou vyzkoušet také hráči na Steam Decku.

Zdroj: Steam, Android Headlines


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme