Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft opustil jeden z hlavních šéfů: má namířeno ke konkurenci

Jakub Fišer 19.09.2023
Zdroj: Discmd / Wikimedia Commons

Jeden z hlavních šéfů zodpovědných za systém Windows a produktovou řadu Surface zvedá kotvu a opouští svou pozici v Microsoftu. 51letý Panos Panay po dlouhých 19 letech odchází od Microsoftu, údajně posílí konkurenční společnost Amazon.

Kapitoly článku

Konec v Microsoftu

Panos Panay je původem kyperský Řek, do společnosti Microsoft přišel v roce 2004 a měl na starosti kreativní vizi a vytváření jednotlivých produktů. Později se stal výkonným viceprezidentem a produktovým ředitelem.

K jeho hlavním počinům pod vlajkou Microsoftu patří například celá produktová řada Surface, kterou představil světu v roce 2012 a dnes jde o portfolio tabletů a (nejen) přenosných počítačů, které konkurují Lenovu, HP či Applu. Kromě toho, že přinesl světu Surface, pracoval také na brýlích pro smíšenou realitu HoloLens.

Jeho hlavní projektem posledních let byla nová a designově přepracovaná verze operačního systému Windows 11, kterou představil v roce 2021. Výborné vztahy měl také s generálním ředitelem Satyou Nadellou, kterému dokonce radil v produktových záležitostech.

Před nástupem do Microsoftu v roce 2004 pracoval pro společnost NMB Technologie (dceřiná značka MinebeaMitsumi), kde měl na starosti produktovou řadu elektromechanických zařízeních. NMB se specializuje na ložiska, mechanické součástky pro výrobu těžších strojů a podobně.

Zdroj: @panos_panay / X

Nová práce v Amazonu

Panay oznámil svůj konec v příspěvku na síti X. „Po 19 neuvěřitelných letech ve společnosti Microsoft jsem se rozhodl otočit list a napsat další kapitolu. Jsem navždy vděčný za své působení ve společnosti Microsoft a za úžasné lidi, se kterými jsem měl tu čest vytvářet produkty,“ napsal.

Podle agentury Bloomberg míří Panay do Amazonu. Převezme pozici Davida Limpa, který z Amazonu odešel po 13leté praxi a staral se primárně o hardware. Podle Bloomberg odmítl Amazon i Microsoft situaci komentovat. Panay by však v novém působišti měl mít na starosti produkty Alexa a Echo. Hovoří se také o tom, že Amazon odkoupí společnost Roomba vyvíjející kvalitní robotické vysavače. Takže i tento segment by měl mít Panay pod svými křídly.

Zdroj: Bloomberg, The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud