Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mobile Security pro Android

redakce 18.04.2011

Od ledna letošního roku roste počet hrozeb zaměřených na mobilní přístroje a zdá se, že platforma Android je pro útočníky favoritem. I proto byl nedávno představen produkt Trend Micro Mobile Security for Android.

V březnu stáhla společnost Google z internetového obchodu Android Market téměř 50 nelegálně upravených verzí legitimních aplikací pro Android nakažených malwarem - AndroidOS_LOTOOR.A Tento škodlivý kód odcizí informace o mobilním přístroji a zajistí neautorizovaným uživatelům přístup ke kořenovému adresáři nakaženého přístroje.  Platforma Android je dnes druhou nejrozšířenější mobilní platformou na trhu s tempem růstu přesahujícím 850 %.  

Trend Micro se i nadále snaží chránit spotřebitele před nejnovějšími hrozbami v oblasti mobilních technologií prostřednictvím řešení Trend Micro Mobile Security for Android, které kontroluje, zda stahované aplikace neobsahují malware, a má zajistit bezpečné surfování, online bankovnictví a nákupy na přístrojích se systémem Android. Tato bezpečnostní aplikace je vytvořena tak, aby počítačové zločince i online hrozby rozpoznala a zastavila dřív, než mohou zaútočit. 

Produkt Trend Micro Mobile Security určený specificky pro přístroje na platformě Android nevyžaduje příliš prostoru a zajišťuje spotřebitelům ochranu a svobodu, kterou potřebují, aby zůstali mobilní. Trend Micro je v současnosti jedinou známou společností, která chrání přístroje se systémem Android před nejnovějšími hrozbami prostřednictvím zabezpečení z cloudu. Vlastní filtrovací seznamy umožňují uživatelům filtrovat či blokovat nežádoucí hovory nebo zprávy a kontrola reputace webů a rodičovská kontrola pomáhají zajistit bezpečnější mobilní surfování pro všechny.

„Ekosystém aplikací systému Android je ze své podstaty otevřený,“ vysvětluje Rik Ferguson, ředitel komunikace a výzkumu zabezpečení Trend Micro. „Existuje již celá řada obchodů s aplikacemi, a tak jsou aplikace uživatelské komunitě k dispozici během několika minut. Tato větší otevřenost vývojového prostředí pravděpodobně pomáhá rozvíjet kreativní atmosféru, ale jak zjistil již Facebook, může být také velice atraktivní pro kriminální živly.“


Díky infrastruktuře Trend MicroSmart Protection Network získávají uživatelé Trend Micro Mobile Security ochranu prohlížečů, ať už se svým mobilním přístrojem na platformě Android cestují kamkoli.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud