Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nefunguje vám na Samsungu s ochranným sklem čtečka otisků prstů? Rychlý trik to napraví

Michal Bareš 09.11.2023
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Ochranné krycí sklo ztěžuje rozpoznání otisků prstů, zvláště pokud před jeho aplikací nesloupnete fólii od výrobce. V menu telefonů Samsung je ale schovaná položka, která to snadno a rychle vyřeší

Drahý telefon si zaslouží kvalitní ochranné sklo, které zvyšuje šanci na přežití drahého displeje při pádu telefonu. V některých případech se ale po aplikaci krycího skla razantně sníží citlivost snímače otisků prstů integrovaného do displeje, zvláště v případě, že před aplikací krycího skla zapomenete odlepit ochrannou fólii, kterou na telefon nalepil výrobce.

Samozřejmě je možnost koupit sklo s kruhovým výřezem v místě čtečky otisků prstů, ale to není moc estetické řešení. Telefony Samsung mají naštěstí v menu položku, jejíž aktivací se zvýší citlivost snímače a většinou je hned po problému.

Na tento trik jsme přišli při testu ochranného skla Panzer Glass pro náš redakční telefon Samsung Galaxy S23 Plus. Krycí fólie displeje byla jako nová, tak jsme se rozhodli sklo nalepit na ní a okamžitě se snížila citlivost přihlášení pomocí otisků prstů. Panzer Glass samozřejmě inzeruje, že jejich skla citlivost čtečky otisků prstů v displeji neomezují, ale to neplatí v případě, že je nalepíte na ochrannou fólii od výrobce.

Zlepšení citlivosti snímače otisků prstů u telefonů Samsung
Zlepšení citlivosti snímače otisků prstů u telefonů Samsung
Zdroj: Rozhraní nastavení systému telefonů Samsung

Řešení je ale snadné. V menu Nastavení stačí vstoupit do položky Displej, kde se až téměř dole nachází přepínač Dotyková citlivost. Ten stačí aktivovat a většinou pak čtečka otisků prstů zase odemkne telefon na první pokus.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud