Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejprodávanější notebook Applu konečně dostal solidní webkameru

redakce 07.06.2022

Jednou z výtek, které často mířily na adresu MacBooku Air, byla nepříliš kvalitní webkamera s nízkým rozlišením. S novým modelem je však tento nešvar pasé.

Kapitoly článku

Nový MacBook Air byl včera představen v rámci konference WWDC, která samozřejmě ukázala nejen tento notebook, ale i celou řadu dalších novinek. Ostatně, její délka byla dost možná rekordní, protože trvala hodinu a padesát minut, což je popravdě docela dost a člověk má problém udržet po celou dobu pozornost.

Opět vyšší výkon

Populární laptop byl vylepšen ve všech směrech, přičemž tím nejdůležitějším je asi nový procesor M2. Ten samozřejmě krom podle Applu nárůstu výkonu (o 18 % CPU, o 35 % GPU) umožňuje osadit počítač až 24 GB operační paměti. Předchůdce, tedy Air s M1 měl maximum na 16 GB, což bylo pro některé uživatele malinko limitující.

Nový design i webka

Zachována byla pověstná štíhlost Airu, přičemž se designem přiblížil modelu Pro. Základna už se neztenčuje směrem k uživateli, ale její tloušťka je všude stejná a to 11,3 mm. Displej dostal menší rámečky a jeho úhlopříčka narostla na 13,6". Liquid Retina displej má o 500 nitů vyšší jas na horní hraně je výřez s Facetime kamerou, která má konečně důstojné rozlišení. Namísto HD, tedy 720p udělali v Applu obří skok kupředu a nové MacBooky budou uživatele snímat v rozlišení Full HD, což znamená 1080p!

Skvělá výdrž a MagSafe 3!

Vylepšena byla už tak skvělá výdrž. Air s M1 zvládne hravě celý pracovní den, novinka bude umět přehrávat video 18 hodin v kuse. Mimochodem výdrž baterie obvykle Apple nijak nenadsazuje, není tedy důvod mu nevěřit. Napájení obstará nově MagSafe 3 konektor, což je další krok kupředu, protože starší model bylo nutné nabíjet prostřednictvím USB-C kabelu. Porty tedy zůstanou volné oba i při nabíjení, což je dobrá zpráva pro ty, kdo se museli rozhodovat, jestli budou nabíjet, nebo oželí jedno USB zařízení.

Za jakou cenu?

Cena novinky začíná na 36 990 korunách, za což dostane kupující osmijádrové CPU, osmijádrové GPU, 8 GB RAM a 256GB úložiště. Komu by to bylo málo, může sáhnout po vyšší konfiguraci, kterou Apple osadil výkonnějším GPU s deseti jádry a 512GB úložištěm. Má cenovku 45 990 korun, přičemž je samozřejmě možné se dostat ještě dál. Možnosti končí u stroje osazeného 24 GB RAMa 2 TB SSD, což v kombinaci s již zmíněnou výkonnější verzí vyjde na 75 990 korun.

Zdroj: Apple WWDC 2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud