Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Neznámý volající? Už žádné váhání: nová funkce v Androidu rozpozná neznámá čísla

Josef Mika 18.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Mnoho lidí si kvůli bezpečnosti nebo špatným zkušenostem rozmyslí, zda vůbec zvednout anonymním volajícím telefon nebo na neznámé číslo zavolat nazpět. Díky nové funkci (zatím pro smartphony Pixel) však můžete získat jistotu.

Kapitoly článku

Kromě nevyžádané pošty (spamu) se podvodníci často pokoušejí volat ze skrytých nebo neznámých čísel. Uživatelé chytrých telefonů Google však nyní mohou snadno vystopovat i tato čísla. Nová funkce se nazývá "Lookup" a je součástí nejnovějšího updatu pro smartphony Pixel. Lookup umožňuje identifikovat neznámá telefonní čísla volajících pomocí zpětného vyhledávání.

Ačkoli Google zatím o této funkci prozradil jen málo podrobností, název napovídá, že můžete jednoduše klepnout na tlačítko Lookup v protokolu hovorů a zjistit skutečné ID volajícího.

Pokud je volajícím organizace nebo firma, funkce navíc zobrazí další údaje, jako je adresa a kategorie. Je již známo, že funkce Lookup poskytuje výsledky vyhledávání informací o volajícím ve službě Google a využívá databázi Googlu pro identifikaci volajícího.

Google Lookup: jak funkce funguje

Neznámé číslo
Uživatelé telefonů (zatím jen) Google Pixel mohou nyní zpětně vysledovat neznámá telefonní čísla.
Zdroj: Freepik

Funkce Lookup má v podstatě stejnou funkci jako telefonní aplikace třetích stran, například Truecaller. Ta také nabízí zpětné vyhledávání, ale na rozdíl od verze Pixel vyžaduje ruční zadání čísla.

Truecaller také využívá vlastní síť s více než 400 miliony uživatelů namísto online vyhledávání.

Kompatibilita funkce s Pixel Fold, Pixel 6 a novějšími modely s čipem Tensor SoC naznačuje, že Lookup využívá také schopnosti strojového učení těchto vlajkových čipů.

Lookup zatím není v ČR k dispozici

Google Lookup
Zatím nebylo oznámeno, kdy bude funkce spuštěna v evropských zemích.
Zdroj: Google

V současné době není jasné, zda bude funkce Lookup dostupná i na jiných mobilních telefonech. Funkce je v současné době dostupná v USA a Kanadě, i když její dostupnost může záviset také na jednotlivých operátorech.

Google zatím nepotvrdil, zda bude funkci integrovat do budoucích verzí operačního systému, ale existuje možnost, že by se prostřednictvím Android aplikace Telefon mohla dostat i do dalších smartphonů, než jsou samotné Pixely.

Zdroj: Google blog, Android Authority

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme