Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nositelná elektronika měří pH pokožky

Pavel Trousil 07.01.2019

L´Oréal představil na CES 2019 inovativní způsob měření pH pokožky a získal cenu za nositelnou technologii.

Společnost L’Oréal představila na veletrhu spotřební elektroniky CES 2019 poslední novinku technologického inkubátoru L’Oréal. My Skin Track pH od La Roche-Posay je první nositelný senzor s doprovodnou aplikací, který snadno změří pH pokožky a následně vytvoří na míru šitý režim péče o pleť s výběrem vhodných produktů. Prototyp My Skin Track pH se na veletrhu CES 2019 stal držitelem ceny „Nejlepší inovace“ v kategorii „Nositelná technologie“. Senzor byl vyvinut ve spolupráci s kosmetickou značkou La Roche-Posay společnosti L’Oréal, která na vývoji bezpečných a účinných kosmetických výrobků spolupracuje s dermatology.

my-skin-track-ph-detail-nahled

Hodnoty na stupnici pH se pohybují od kyselých po zásadité a jejich rozsah sahá od 0 do 14. Zdravá pleť má lehce kyselé pH, které se pohybuje mezi hodnotami 4,5 a 5,5. Když je ohrožena rovnováha pH, ať už prostřednictvím faktorů životního prostředí či základními podmínkami, může vyvolat zánětlivé reakce. Tyto reakce se mohou projevit běžnými kožními problémy, jaké představují suchá pleť, ekzémy a atopická dermatitida.

my-skin-track-ph-foto-3-nahled

Malý, tenký a flexibilní senzor My Skin Track pH je první nositelný přístroj na světě, který díky mikrofluidní technologii měří pH pokožky. Prostřednictvím sítě mikrokanálků zachycuje stopová množství potu z kožních pórů a během patnácti minut dokáže poskytnout přesný výsledek měření pH.

Zatímco předchozí způsoby měření pH pokožky vyžadovaly využití pevných elektronických přístrojů a velkého množství potu, přístroj My Skin Track pH dokáže zachytit a přesně změřit pH z nepatrného množství pomocí těchto dvou kroků:

  • Uživatel si na 5 až 15 minut přiloží senzor na vnitřní stranu paže, dokud dvě tečky umístěné v jeho středu nezmění barvu.
  • Poté si otevře aplikaci My Skin Track pH a čidlo vyfotí. Aplikace díky pokročilému algoritmu dokáže přečíst hodnotu pH a dále také lokální ztrátu potu, tj. míru perspirace pokožky, na jejímž základě vyhodnotí její stav a individuálně doporučí výrobky La Roche-Posay k péči o pleť a k vyvážené úrovni pH.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud