Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová řada kompaktních fotoaparátů Nikon DL

redakce 26.02.2016

Novou řadu tvoří tři modely fotoaparátů: přístroje Nikon DL24-85 f/1.8-2.8, Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 a Nikon DL24-500 f/2.8-5.6. 

Každý z fotoaparátů je vybaven pevně vestavěným objektivem NIKKOR se zoomem a výkonnou optikou na úrovni objektivů pro digitální jednooké zrcadlovky Nikon a rychlým 25,4mm (1˝) obrazovým snímačem formátu CX. Bez ohledu na to, který z fotoaparátů Nikon DL si fotograf zvolí, může pořizovat statické snímky s 20,8 milionu pixelů ve formátu JPEG nebo NEF (RAW) a videosekvence 4K/UHD s frekvencí 30p/25p.

Každý kompaktní fotoaparát Nikon DL obsahuje rovněž hybridní AF pro bleskurychlé zachycení všech objektů. Systém zpracování obrazu EXPEED 6A se čtyřmi CPU zaručuje rychlost všech fotoaparátů: umožňuje fotografovat snímací frekvencí až 60 snímků za sekundu při zaostření zablokovaném na hodnotě platné pro první snímek série a snímací frekvencí až 20 snímků za sekundu při použití kontinuálního zaostřování. Systém optické redukce vibrací (VR) Nikon s dvojí detekcí poskytuje rozšířenou detekci a korekci chvění a každý z fotoaparátů se vyznačuje také rychlým spuštěním a rychlými reakčními časy. Všechny fotoaparáty jsou navíc vybaveny sáňkami ISO 518, do kterých lze upevnit různé příslušenství včetně osvědčených blesků Nikon pro digitální jednooké zrcadlovky. Mezi speciální příslušenství řady Nikon DL patří volitelný výklopný elektronický hledáček DF-E1 (EVF) se snímačem pohledu do hledáčku, který nabízí brilantní obraz a kontrastní obrazovku informací. Uživatelé digitálních jednookých zrcadlovek Nikon rovněž ocení dobře známé rozložení ovládacích prvků, voličů a menu. Tubus každého z objektivů je detailně označen pomocí zlatého kroužku NIKKOR.

Nikon DL24-85 f/1.8-2.8 – Přístroj pro fotografy, kteří jsou neustále připraveni snímat 

Světelný objektiv NIKKOR 24–85 mm f/1,8–2,8 se zoomem poskytuje vynikající všestrannost a režim Supermakro zajišťuje makrosnímky s vysokou mírou detailů. Fotoaparát je vybaven rovněž výklopným dotykovým monitorem OLED s 1 037 000 pixely a výklopným bleskem. Tubus objektivu nabízí přizpůsobitelný ovládací kroužek a zoomový kroužek. Fotoaparát je k dispozici ve stříbrném a v černém provedení.

Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 – Snadno přenosný nástroj pro získání působivých perspektiv

Tento fotoaparát Nikon DL s působivou světelností f/1,8 při ohniskové vzdálenosti 18 mm je vybaven nejsvětelnějším extrémně širokoúhlým objektivem, který společnost Nikon doposud vyrobila. Objektiv je vybaven osvědčenými antireflexními vrstvami Nikon Nano Crystal Coat pro maximální brilanci obrazu. Fotoaparát nabízí výklopný dotykový monitor OLED s 1 037 000 pixely a vestavěnou funkci Korekce perspektivy. Fotoaparát je k dispozici v klasickém černém provedení.

Nikon DL24-500 f/2.8-5.6 – Vynikající dosah a kvalita obrazu na úrovni

Tento fotoaparát Nikon DL s objektivem NIKKOR vybaveným extrémním 21násobným zoomem a režimem redukce vibrací SPORT (VR) je perfektní pro fotografy, kteří jsou neustále připraveni snímat a jsou zaměřeni na pohyblivé objekty. Fotoaparát nabízí také vestavěný elektronický hledáček OLED s 2 359 000 pixely a výklopný a otočný dotykový monitor OLED s vysokým rozlišením. Fotoaparát je k dispozici v klasickém černém provedení.

SnapBridge: udržujte fotoaparát Nikon DL trvale spojený s vaším chytrým zařízením

Každý fotoaparát nové řady Nikon DL je rovněž plně kompatibilní s funkcí SnapBridge. Funkce SnapBridge udržuje s využitím technologie Bluetooth®* Low Energy trvalé spojení s nízkým příkonem mezi fotoaparátem a chytrým telefonem nebo tabletem. Fotografové mohou synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování a ihned sdílet pořízené snímky v kvalitě společnosti Nikon. Funkci SnapBridge lze využít rovněž k ovládání klíčových funkcí fotoaparátu prostřednictvím chytrého zařízení, k aktualizaci hodin fotoaparátu a mnoha dalším věcem.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud