Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové počítače Acer řady Veriton Z4 a N

Pavel Trousil 16.06.2014

Společnost Acer představila nové počítače Acer Veriton řady Z4 a N, které se mohou pochlubit bezpečnostními technologiemi a kompaktním provedením. Jde o řešení pro firmy od velkých podniků až po malé kanceláře.

Kapitoly článku

acer-veriton-z4-series-nahled

Veriton Z4 nabízí možnost rychlého nastavení a se svým kompaktním provedením šetří pracovní prostor. 23" monitor je možné naklopit v rozmezí od –5 do 30°. Navíc lze pomocí VESA držáku monitor upevnit na stěnu. Počítač pohánějí procesory Intel Core 4. generace. Možnost nezávislého zobrazení na dvou monitorech současně umožní uživatelům efektivně pracovat s několika otevřenými dokumenty a spuštěnými programy současně.

Uživatelé mohou díky nástrojům Acer Touch Tools využívat dotykové ovládání, psát a tvořit obsah. Aplikace Acer Screen Grasp jim umožní zachytit a uchopit obrázky, které mohou být umístěny na Acer Scrapboard, což se hodí pro vytvoření koláže. Aplikace Acer Accu Finger zase slouží k tomu, aby mohli uživatelé s větší přesností klepnout prstem i na drobné položky. Kapacitní desetibodový multidotykový displej překrytý od okraje k okraji skle, také umožňuje pohodlné dotykové ovládání.

Kromě toho jsou počítače Veriton Z4 dodávány s Full HD webkamerou, kterou lze polohovat v rozmezí 180°. Při otočení webkamery o více než 90°se automaticky otočí i video či pořízený snímek a díky možnosti zatažení kamery mohou uživatelé kameru sklopit dolů, když ji nebudou používat. Také je možné sdílet prezentace prostřednictvím softwaru YourCam.

 

Řada Veriton N

Počítače Verion N jsou volbou pro firmy, zejména pak tam, kde je omezený prostor, ale je přitom vyžadován standardní výpočetní výkon. Díky celkovému zabranému objemu pouhý 1 litr je ideálním řešením pro firmy s malými kancelářskými prostory. Malé rozměry také umožňují jednoduché polohování počítače, jeho zvednutí i přesunutí.

acer-veriton-n-series-with-b6-series-display-nahled

Kromě toho lze počítače Veriton N postavit na stůl naležato či vzpřímeně s přibalenou základnou. Anebo k němu lze připojit stojan ErgoStand s podporou uchycení VESA i B6 pro montáž například na zadní stranu monitoru. Tímto způsobem vytvoříte bez problémů all-in-one řešení.

Modulární konstrukce se skládá z primárního modulu a volitelného modulu pro vstupy a výstupy nebo PCIe ×1 kartu, což umožňuje uživatelům obměnu a možnost volby mezi různými porty. Třetí modul, který rozšíří počítač o optickou mechaniku či druhý pevný disk, bude pro řadu Veriton N uveden později v červenci. Počítače Veriton N jsou osazeny procesory ze 4. generace Intel Core, zabudovanými reproduktory a mají více možností ukládání dat, aby vyhovovaly různým pracovním požadavkům.

Řady Veriton Z4 i N jsou vybaveny platformou TPM 1.2 pro zlepšení identity a zabezpečení. Kromě toho je zde nástroj Acer Office Manager, který umožňuje i malým firmám implementovat zásady zabezpečení, sledovat IT majetek a nastavovat údržbu. Nástroj Acer ProShield zase uživatelům přináší jednoduchou správu jejich přihlašovacích údajů, ochrany dat a webových účtů. Řady Veriton Z4 i N budou v České republice a na Slovensku dostupné v průběhu července.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme