Menu

8K televizory v prodeji

18.10.2018 13:22 | Pavel Trousil + Přidat komentář
8K televizory v prodeji

8K televizory v prodeji | foto: CHIP

Samsung spouští prodej televizorů QLED s 8K rozlišením, které představil na letošní výstavě IFA. Za ostrý obraz ovšem budete muset zaplatit nejméně 129 990 Kč.

Společnost Samsung představila nové QLED televizory koncem srpna na veletrhu IFA 2018. Tyto televizory budou dostupné od 22. října u vybraných prodejců a to za doporučená maloobchodní ceny 129 990 Kč za model 65“ Q900R, 179 990 Kč za 75“ model a 389 990 Kč za televizor s úhlopříčkou 85“.

8K technologie umožňuje televizoru využít čtyřikrát více pixelů než televizory s rozlišením 4K UHD TV a šestnáctkrát více pixelů než televizory s rozlišením Full HD. K reprodukci obrazu v kvalitě 8K jsou televizory Q900R vybaveny novým procesorem Quantum Processor 8K, který využívá umělou inteligenci (AI). V prvním kroku televizor analyzuje zdrojový obsah a pro následný přepočet do 8K rozlišení ho porovnává s dynamickou knihovnou vzorů, tvarů a barev. Následně použije algoritmus, který nejlépe odpovídá danému obsahu, a provede finální reprodukci obrazu do plného rozlišení 8K.

Kromě toho mají televizory Q900R zadní podsvícení Direct Full Array Elite pro zvýšení kontrastu a dokonalé černé barvy a podporují HDR10+. Televizor také například rozpozná a analyzuje celou řadu připojených zábavních zařízení, jako jsou audio zařízení připojená přes optický kabel s dálkovým ovladačem One Remote, a pak automaticky přepne zdroj obrazu a audio výstup pro optimální zážitek ze sledování.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení