Menu

Aktualizace Samsungu způsobuje několik problémů: uživatelé zařízení Galaxy, raději s ní počkejte

22.02.2023 08:50 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Aktualizace Samsungu způsobuje několik problémů: uživatelé zařízení Galaxy, raději s ní počkejte

Aktualizace Samsungu způsobuje několik problémů: uživatelé zařízení Galaxy, raději s ní počkejte | foto: Denis Cherkashin/Unsplash

Jihokorejský výrobce oblíbených smartphonů nedávno uvolnil aktualizaci grafické nadstavby Androidu, One UI 5.1. Po její instalaci se ale začali ozývat uživatelé, kteří hlásí problémy. Minimálně s výdrží akumulátoru.

U mnoha uživatelů zařízení Galaxy zřejmě došlo ke zklamání po instalaci aktualizace One UI 5.1. Hlásí problémy, které se jim začaly projevovat.

Podle stížností údajně nová verze Androidu s nadstavbou One UI 5.1 mimo jiné způsobuje výrazné snížení výdrže akumulátoru u modelu Galaxy S22. U některých dotčených uživatelů je spouštěčem zřejmě vlastní aplikace softwarové klávesnice, kterou dodává Samsung. U mnoha dalších ale nelze určit žádný konkrétní důvod.

Nová aktualizace Samsungu: problémy se smartphony Galaxy

samsungs21

Mnoho zařízení Galaxy se po nejnovější aktualizaci potýká s problémy. | Zdroj: Anh Nhat/Unsplash

Kromě problémů s akumulátorem se objevuje řada dalších chyb. Někteří uživatelé si mimo jiné také stěžují, že od provedení aktualizace se jim začaly objevovat problémy s Bixby rutinami. Jiní pro změnu hlásí, že se jim v novém designovém schématu Material You přestaly správně zobrazovat barvy.

Kromě toho se také objevila znepokojivá informace od jednoho z uživatelů, kterému se z nějakého důvodu bez jeho zásahu změnil název zařízení na zdánlivě zcela náhodnou sekvenci písmen a číslic.

Dobrou zprávou v záplavě těch špatných přeci jen je, že žádná z uvedených chyb nezpůsobuje nepoužitelnost dotčených zařízení. Přesto by s tím vývojáři měli něco udělat.

Po vlně uvedených stížností je obecným doporučením raději s aktualizací One UI na nejnovější verzi chvíli počkat. Týká se to především uživatelů modelů Galaxy S22, S21, S20, Z Fold 4 a Z Flip 4.

Zdroj: 9to5google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Mám Samsung A52 a po poslední aktualizaci se nemůžu dovolat na některé telefonní čísla. Jsou to čísla, které mi při vytočení hlásí voláte mimo značku t-mobile a potom to automaticky samo zavěsí. Čísla jsem se snažila vymazat a znova uložit, ale bohužel z mého telefonu jim nejde zavolat. Když jsem vložila SIM kartu do jiného mobilu tak jsem se nám tyto čísla mohla dovolat. Vůbec nevím co s tím mám dělat a zda se to po další aktualizaci změní.

  Reagovat na komentář

  Mam Flip 3 a žádný problém po aktualizaci.

  Reagovat na komentář

  Nízká výdrž baterie

  Mám S22 Ultra a po aktualizaci na One UI 5.1 musím dobíjet telefon 2× denně, je to otrava, zvlášť, když zrovna nemám moznost si telefon někde dobít. Snad tenhle problém vývojáři u Samsungu co nejdříve vyřeší

  Reagovat na komentář

  Reakce na La_da: taky mám s23 ultra a při docela částem použití a furt aktivních mobilních datech mám k večeru okolo 60%

  Reagovat na komentář

  Problém

  Po provedené aktualizaci musím častěji nabíjet. A to tak že dost často. Mám ultra 23.

  Reagovat na komentář

  UI pro Galaxy s 21

  Po 2–3 měsících problémů s nemoznosti prijimani hovorů přes 2sim a nutnosti dobít baterií 2× za den. Nyní vše funguje na prosto dokonale a bez sebemenší chybičky. Baterie vydrží jako u nového telefonu před rokem a půl tj. více než 24 hodin.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení